lendon.pl

Z chwilówek korzystają głównie najbiedniejsi

10:02 am

Według najnowszego badania wykonanego na zlecenie Banku Litwy, dla 41,7 proc. gospodarstw domowych posiadane przez nich zobowiązania (pożyczki, kredyty, limity przy karcie kredytowej itp.) są bardzo dużym obciążeniem finansowym.

Inaczej sprawa się ma, jeżeli chodzi o szybkie kredyty. Szybkie kredyty są bardzo dużym brzemieniem finansowym dla aż 83,9 proc. gospodarstw domowych, które z takich form kredytowania korzystają.

Reprezentant Banku Litwy Andrius Škarnulis krytykuje taki stan rzeczy: „Niebezpieczną jest tendencja, że brzemieniem tym obarczają się gospodarstwa o najniższych dochodach, które mają ograniczone możliwości poradzenia sobie z niespodziewanymi zmianami sytuacji finansowej”.

Z badania wynika, że 16,9 proc. rodzin posiada zobowiązania finansowe. Prawie połowa z tych rodzin (46,5%) korzystała z leasingu, a 27,6 proc. badanych zaciągało zobowiązania na realizację potrzeb konsumenckich. 20 proc. badanych posiada kredyt hipoteczny. 18,8 proc. zapożycza się korzystając z chwilówek. Wg sondażu tak zwane chwilówki zaciągają głównie gospodarstwa domowe o najniższych dochodach: aż 75% rodzin, których dochód miesięczny nie przekracza 350 euro i posiadających zobowiązania finansowa stwierdza, że korzysta właśnie z chwilówek.

Najczęściej wybierane oferty przez użytkowników forum:

Firma Okres kredytowania Wysokość pożyczki
Pożyczki Filarum 1 - 30 dni 100 - 3000 zł Pierwsza pożyczka za darmo!
Pożyczki lendon 5 - 30 dni 1 - 3600 zł Pierwsza pożyczka za darmo!
Pożyczki Vivus 1 - 30 dni 100 - 4000 zł Pierwsza pożyczka za darmo!
admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *