lendon.pl

Pożyczka Zaimo Opinie

Pożyczka Zaimo Opinie
4.24 (84.71%) 17 głosów

Pożyczki Zaimo Opinie Pożyczki Zaimo
Zaimo to parabank, który reklamuje się przede wszystkim jako „rekordowo szybki” oraz jako weryfikujący klientów w dyskretny i innowacyjny sposób. Firma ta, należąca do grupy Kredito24, opinie ma raczej pozytywne, regularnie zyskuje także na popularności.

Dane firmy:

Nazwa firmy: Zaimo.pl należy do Kredito24 Polska Sp. z o.o
Adres: ul. Chmielna 19 00-021 Warszawa
Telefon: 022 3074627
E-mail: info@zaimo.pl
Strona www: www.zaimo.pl
Godziny pracy firmy: pon-pt w godz. 10-18
NIP: 5252534005
REGON: 146209184
KRS: 0000429058

Czy Zaimo sprawdza BIK?

Na forach internetowych odnaleźć można sprzeczne informacje co do kwestii, czy Zaimo sprawdza BIK. Składając wniosek o pożyczkę w tej właśnie instytucji, na pewno trzeba wyrazić zgodę na sprawdzenie swojej osoby w bazie dłużników – stąd przekonanie, że bazy BIK są przed udzieleniem pożyczki przeszukiwane. Z kolei inne głosy przypominają, że Zaimo, jako firma należąca do Kredito24, nie dokonuje raczej tej formy weryfikacji. Za argument podaje się to, że skoro rezygnuje się z niej w właśnie w przypadku Kredito24, nienaturalne byłoby, gdyby BIK wchodził w grę w przypadku pożyczki w „młodszym”, ale związanym ze swoim „centrum”, parabankiem Zaimo.

Jak otrzymać?

Sprawa wygląda następująco: w związku z reklamowaną na stronie „dyskrecją”, w Zaimo przyznawalność kredytu działa na zasadach nieco nietypowych. Uzyskanie pożyczki nie jest w każdym razie uzależnione od naszego figurowania w BIK, choć – z drugiej strony – nikt nie obiecuje, że baz nie będzie sprawdzał. Podobnie rzecz ma się z KRD.
Sposób rozpatrywania wniosków kredytowych odróżnia więc Zaimo od Kredito24. Można go w skrócie podsumować następująco:

 • krok 1 – złożenie wniosku kredytowego
 • krok 2 – przelew weryfikacyjny (inaczej opłata rejestracyjna w wysokości od 0,01 zł do 0,50 zł, w zależności od używanej do przelewu platformy)
 • krok 3 – obliczenie zdolności kredytowej klienta według indywidualnego algorytmu Zaimo (czas: około 10 minut)
 • kontakt konsultanta z klientem, przedstawienie propozycji
 • oczekiwanie na przelew

Jaki procent?

Jeśli chodzi o wysokość pożyczki, jaką za pomocą Zaimo można uzyskać, jest to kwota oscylująca między 500 a 6000 zł. Przy czym, jak w wielu instytucjach, każda pozytywna spłata pożyczki oznacza większe możliwości przy kolejnej próbie jej uzyskania. Rekordowy, jak na parabanki, jest natomiast czas spłacenia kredytu: Zaimo daje możliwość spłacenia należności aż do 12 miesięcy, podczas gdy w większości firm tego typu zakłada się, że czas na spłatę wynosi miesiąc.

Ciężko powiedzieć natomiast jakie oprocentowanie „ciąży” ostatecznie na pożyczce. Według wzoru umowy dostępnego na stronie, „Każda Pożyczka udzielana przez Pożyczkodawcę jest oprocentowana według stopy zmiennej w wysokości czterokrotności stopy kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego (odsetki maksymalne)”.

W rzeczywistości jednak koszt pożyczki ustalany jest indywidualnie i przedstawiony klientowi wraz z wynikiem jego wniosku o przyznanie kredytu. Odsetki i koszt kredytu uzależniony jest od oszacowanej przez system zdolności klienta do spłacenia pożyczki – przy czym oczywiście na warunki można się nie zgodzić, bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów związanych z próbą nawiązania współpracy.

Tym zresztą, na co zwracają uwagę korzystający z usług parabanków użytkownicy forów internetowych oraz niektóre portale (np. centrumpozyczek24.pl) jest to, że w Zaimo opłaty dodatkowe nie są ukryte, ani też „zapisane drobnym druczkiem”. Pod tym względem algorytm przynosi więc pozytywne owoce.

Spłata pożyczki

Na wniosek pożyczkodawcy, na warunkach ustalonych indywidualnie można kwotę odpowiednio rozłożyć. Możliwości jest zasadniczo 4:

 • spłata przed terminem
 • spłata w terminie
 • rozłożenie na raty
 • przedłużenie terminu spłaty

Opinie o pożyczce

Jeśli chodzi o opinie na temat Zaimo to, jak zostało wspomniane, są one na ogół dobre. Wyróżnić można dwa najczęściej powtarzające się głosy, negatywne i pozytywne, dotyczące firmy:

 • negatywne – dotyczą zasad przyznawania pożyczki
 • pozytywne: przejrzyste zasady spłaty i brak ukrytych kosztów.
Czas decyzji Wiek Zaś. o dochodach Koszt weryfikacji Limity Terminy
10 min. b/d wymagane 0,01 zł od 500 do 6 000 zł od 1 do 12 mies.

22 Responses to Pożyczka Zaimo Opinie

 1. Misiek napisał(a):

  Super bank, polecam transakcja wyjątkowo dobrze, bez problemów i zbędnych formalności. Jasna i przejrzysta. przelew kasy od ręki.

 2. Kędziora napisał(a):

  Ja też uważam, że firma godna polecenia, wszystko tutaj odbywa się szybko, miło i bez problemów, Serdecznie polecam.

 3. Maruś napisał(a):

  Szczerze polecam ich, potrzebowałem na szybko 3000zł i gotówkę miałem w pół godziny od kliknięcia wniosku choć nie wierzyłem że pójdzie tak szybko.

 4. Marian napisał(a):

  Polecam, szybko i rozumieją drugiego człowieka – polecam!

 5. Władysław napisał(a):

  Witam, za pożyczkę w wysokości 10 000 zł na 24 miesiące Zaimo policzyło 12 500 zł odsetek, razem do spłaty 1500 zł polecam.

 6. Romek napisał(a):

  Ja osobiście nie spotkałem się z tak atrakcyjnym oprocentowaniem. Stanowczo doradzam, dodam że od dwóch lat regularnie korzystam z ich usług.

 7. Emericco napisał(a):

  W segmencie pozabankowych to nowa firma, Zaimo, jest spółką należącą do znanej od dawna firmy Kredito więc polecam!

 8. Edward napisał(a):

  Siema jednak wysokość kwoty możliwej do otrzymania, okres spłaty oraz koszty pożyczki są zależne od indywidualnej zdolności kredytowej klienta, więc zobaczymy.

 9. Maciek napisał(a):

  A więc zatem wielkość dodatkowych zobowiązań poznaje się już po przyznaniu kredytu.

 10. Michał napisał(a):

  No tak, obecnie internauci mogą skorzystać z pozabankowców, które oferują szybkie i wygodne chwilówki. Nie ma za to propozycji pożyczkowych z ratami co miesiąc. Właśnie w tę lukę celuje Zaimo, bravoooo.

 11. Maciek napisał(a):

  Także polecam, super sprawa! 😉

 12. Radzio napisał(a):

  Zaimo to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku, tutaj nadal brakuje ofert pożyczek przez internet.

 13. Miłosz napisał(a):

  Planujecie wziąć pożyczkę w Zaimo ? Dowiedz się więcej o Zaimo.pl, przeczytaj opinie i oceny klientów, ja osobiście polecam.

 14. Gubbi napisał(a):

  Pożyczki pozabankowe są teraz bardzo popularne, jednak sam do niedawna podchodziłem do nich z dużą nieufnością a teraz polecam…

 15. Pleas napisał(a):

  Polecam gorąco ich.

 16. Rafał napisał(a):

  No przynajmniej są pełni pozytywnych komentarzy i przestrzegających, przed innymi ofertami, które trzeba dokładniej zbadać… Bravo 😉

 17. Gacook napisał(a):

  Z tej oferty to grzech nie skorzystać.

 18. RadosławP napisał(a):

  Jak wiemy w wielu przypadkach jeśli przyjrzymy się bliżej zobaczymy, że ukryte koszta powodują straty a tu wszystko jasne:)

 19. Narcyz napisał(a):

  Serio polecam…;p

 20. Grześ napisał(a):

  Przynajmniej nie oszukują nikogo.

 21. Monika napisał(a):

  Bral moze ktos pozyczke na 13 tysiecy ?
  na jaki okres kredytowania , co dodatkowo chcieli i jaki byl przy tym procent

 22. karolek napisał(a):

  Aż dziw że tak dużo pozytywnych opinii. Moja niestety będzie negatywna. Nie polecam! Przy pożyczce na kwotę 1230 zł Zaimo doliczyło nie odsetki tak jak wszyscy tu piszą tylko prowizję! Odsetek niestety nie mogą doliczyć w tak dużej wysokości, by ominąć przepisy Zaimo stosuje lichwiarską prowizję. Pożyczka na kwotę 1230 zł na 24 m-ce ze spłata całkowitą w wysokości ponad 4000 zł, W przypadku spłaty dzisiaj kwota pożyczki do spłaty to również ponad 4000 zł. Nieżły biznes firma kręci. Przestrzegam wszystkich nie dajcie się wrobić w te ukryte koszty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *