Brak spłaty w Moneyman – co teraz?

0
79
Brak spłaty w Moneyman – co teraz?
Ocena

Wiele osób poszukuje firm, które udzielą pożyczki w trudnej sytuacji. Zwykle są to osoby z nienajlepszą sytuacją, którym banki nie udzieliły kredytów. Dlatego każdy, kto zapisuje się do danej firmy, zwykle liczy się z tym, że może nie dostać, choć z pewnością ma taką nadzieję.

Oczywiście bez względu na sytuację oraz zdolność kredytową, jeśli taka osoba dostanie pożyczkę, powinna ją spłacić w terminie. Jednak życie potrafi wywinąć psikusa i zafundować danej osobie nadmierne wydatki lub inne niemiłe zdarzenia, które stają na drodze terminowej spłacie.

Co zrobić, jeśli nie da się spłacić w terminie?

Udawanie, że problemu nie ma, nie tylko nie zrobi nic dobrego, ale wręcz wpakuje klienta w poważne problemy. Dlatego najprostszy i najczęściej stosowany sposób to telefon do Moneyman, z wyjaśnieniem, iż ma się spory problem ze spłatą. Wraz z pracownikiem Moneyman zwykle dochodzi do szczegółowych ustaleń i utworzenia nowego awaryjnego harmonogramu spłat. Drugą opcją jest napisanie do firmy e-maila, z wyjaśnieniem, jaki jest problem. Razem z Moneyman zawsze znajdzie się jakieś rozwiązanie.

Ale ja nie zgłosiłem braku spłaty.

To najgorsza z opcji. W takiej sytuacji zwykle rusza próba kontaktu z klientem, w celu uzyskania odpowiedzi, dlaczego wpłaty nie było. To jeszcze jest etap, by bez nadmiernego stresu i kłopotów uzyskać pomoc. Jeśli bowiem dojdzie do sprawy sądowej wówczas procedury są już inne i mogą skończyć się wizytą komornika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here