Brak umowy o pracę a pożyczka niebankowa

0
887
Brak umowy o pracę a pożyczka niebankowa
Ocena

Brak umowy o pracę wiąże się z utratą licznych przywilejów zawodowych, jak również grozi komplikacjami przy załatwianiu spraw związanych z zawieraniem umów konsumenckich czy zaciąganiem kredytów.

Osoby, które nie mogą w żaden sposób potwierdzić, że są zatrudnione, nie mają szans na uzyskanie kredytu w tradycyjnym banku. Większość osób, które znajdują się w takiej sytuacji, w wypadku konieczności zaciągnięcia pożyczki, kierują swoje kroki ku firmom pożyczkowym i parabankom, które nie przedstawiają tak surowych wymagań względem pożyczkobiorcy. Jednak również i w tym przypadku trzeba pamiętać, że niektóre firmy pożyczkowe weryfikują swoich klientów pod kątem zatrudnienia.

Gotówka w nagłych wypadkach

Usługi związane z pożyczaniem pieniędzy cieszą się coraz większym uznaniem, co sprawia, że wciąż pojawiają się nowe instytucje oferujące pomoc gotówkową w nagłych przypadkach. Tak wysokie zainteresowanie usługami firm pożyczkowych związane jest z głównie z prostymi formalnościami, jakie towarzyszą zawieraniu umów pożyczkowych i niewielkimi wymaganiami, jakie stawiane są przed przyszłymi klientami.

Parabanki mają znacznie większe możliwości, by dostosować się do potrzeb swoich klientów i pójść im na przysłowiową rękę. Wiele instytucji proponuje udzielenie pożyczki bez weryfikacji zatrudnienia, dochodów i historii kredytowej. Zalicza się do nich między innymi Provident. Najczęściej wiąże się to jednak z bardzo wysokimi opłatami i prowizjami, na które należy zwrócić uwagę.

Co, jeśli nie mam udokumentowanego dochodu?

Osoby, które nie posiadają umowy o pracę, są zatrudnione „na czarno”, ale potrzebują zaciągnąć szybką pożyczkę, powinny poszukać parabanku, który nie wymaga zaświadczenia o zatrudnieniu i wysokości zarobków. W tym celu warto zapoznać się z rankingiem firm pożyczkowych, jaki można znaleźć w internecie i dokładnie przeanalizować ofertę poszczególnych instytucji. Wśród nich z pewnością znajdą się i takie, które oferują wsparcie osobom bez umowy o pracę. Zanim jednak zaciągnie się jakąkolwiek pożyczkę, warto rozważyć, czy na pewno poradzi sobie ze spłatą zadłużenia, jak również dokładnie zweryfikować pożyczkodawcę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here