Brak umowy o pracę a pożyczka niebankowa

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Brak umowy o pracę wiąże się z utratą licznych przywilejów zawodowych, jak również grozi komplikacjami przy załatwianiu spraw związanych z zawieraniem umów konsumenckich czy zaciąganiem kredytów.

Osoby, które nie mogą w żaden sposób potwierdzić, że są zatrudnione, nie mają szans na uzyskanie kredytu w tradycyjnym banku. Większość osób, które znajdują się w takiej sytuacji, w wypadku konieczności zaciągnięcia pożyczki, kierują swoje kroki ku firmom pożyczkowym i parabankom, które nie przedstawiają tak surowych wymagań względem pożyczkobiorcy. Jednak również i w tym przypadku trzeba pamiętać, że niektóre firmy pożyczkowe weryfikują swoich klientów pod kątem zatrudnienia.

Gotówka w nagłych wypadkach

Usługi związane z pożyczaniem pieniędzy cieszą się coraz większym uznaniem, co sprawia, że wciąż pojawiają się nowe instytucje oferujące pomoc gotówkową w nagłych przypadkach. Tak wysokie zainteresowanie usługami firm pożyczkowych związane jest z głównie z prostymi formalnościami, jakie towarzyszą zawieraniu umów pożyczkowych i niewielkimi wymaganiami, jakie stawiane są przed przyszłymi klientami.

Parabanki mają znacznie większe możliwości, by dostosować się do potrzeb swoich klientów i pójść im na przysłowiową rękę. Wiele instytucji proponuje udzielenie pożyczki bez weryfikacji zatrudnienia, dochodów i historii kredytowej. Zalicza się do nich między innymi Provident. Najczęściej wiąże się to jednak z bardzo wysokimi opłatami i prowizjami, na które należy zwrócić uwagę.

Co, jeśli nie mam udokumentowanego dochodu?

Osoby, które nie posiadają umowy o pracę, są zatrudnione „na czarno”, ale potrzebują zaciągnąć szybką pożyczkę, powinny poszukać parabanku, który nie wymaga zaświadczenia o zatrudnieniu i wysokości zarobków. W tym celu warto zapoznać się z rankingiem firm pożyczkowych, jaki można znaleźć w internecie i dokładnie przeanalizować ofertę poszczególnych instytucji. Wśród nich z pewnością znajdą się i takie, które oferują wsparcie osobom bez umowy o pracę. Zanim jednak zaciągnie się jakąkolwiek pożyczkę, warto rozważyć, czy na pewno poradzi sobie ze spłatą zadłużenia, jak również dokładnie zweryfikować pożyczkodawcę.