Cel przeznaczenia pożyczki

0
756
Cel przeznaczenia pożyczki
Ocena

Wiele jest sytuacji w życiu, które wymagają niezaplanowanych wydatków gotówki. Niestety, nie zawsze ją posiadamy. Czasem potrzebne są naprawdę niewielkie kwoty, jak na przykład 50 zł, ale niekiedy trzeba zorganizować kilkaset czy nawet kilka tysięcy złotych. Wszystko zależy od celu gotówki.

Ten potrafi być bardzo prozaiczny, jak na po prostu brak pieniędzy w portfelu do kolejnej wypłaty, ale może też zdarzyć się nagła choroba, niespodziewany remont, awaria samochodu czy mandat za zbyt szybką jazdę. Zdarza się też, że zbliżają się ważne okazje, takie jak urodziny, chrzciny, komunia czy ślub bliskiej osoby. W innych przypadkach mamy wypatrzoną ekstra okazję na wymarzoną wycieczkę, kuchenkę mikrofalową czy robot kuchenny.

Nie ważne, jaka dokładnie jest potrzeba. Ważne, że na jej spełnienie potrzebne są dodatkowe pieniądze. Trzeba tylko znaleźć sposób na to, by je zdobyć.

Może pożyczka w banku?

Składając wniosek o pożyczkę w banku, w wielu przypadkach trzeba zadeklarować jej cel, co dla wielu osób może z różnych powodów być problematyczne. Ale nie to bywa największą przeszkodą. Banki bardzo dokładnie sprawdzają zdolność kredytową wnioskodawców – m.in. poprzez bazy BIK, KRD czy konieczność przedłożenie zaświadczenia o wysokości stałych dochodów. I to właśnie jest najczęstszym powodem odmowy, bez względu na posiadany cel.

Kiedy można pożyczyć w parabanku?

Skoro odpada nam tradycyjny bank, to może warto zastanowić się nad parabankiem, czyli instytucją finansową pozabankową? Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, z wielu powodów, między innymi:

  • parabanki w żaden sposób nie sprawdzają, na co jest potrzebna klientom pożyczka (chwilówka),
  • elastyczne oferty pozwalają zaspokoić większość potrzeb wymagających nagłej gotówki. W zależności od parabanku pożyczyć można, średnio, od 50 zł do nawet 10000 zł (czasem nawet i więcej).

Jeśli więc pojawia się przed nami niespodziewany wydatek, nie musimy martwić się o to, czy cel będzie adekwatny do zaciągnięcia pożyczki.

Pomyślmy, ile nam trzeba pieniędzy i znajdźmy odpowiedni dla siebie parabank, na przykład:

  • Wonga – jeśli interesują nas niewielkie sumy. Tu możemy pożyczyć nawet 50 zł, przy czym Wonga nie przyda się, gdy na potrzebę potrzeba więcej niż 750 zł,
  • ViaSMS – to propozycja dość elastyczna, która jest w stanie zaspokoić wiele potrzeb. Można tu bowiem pożyczyć od 100 do 2000 zł,
  • jeszcze więcej dają Zaplo (do 7000 zł), InCredit (do 5000 zł), Zaimo (do 6000 zł),
  • a najbardziej potrzebujący niech zwrócą się do Lendico. Ten parabank może pożyczyć nawet do 50000 zł, z terminem spłaty do 60 miesięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here