Kredyt na prawo jazdy lub paszport zamiast dowodu

Data dodania: 19 listopada 2014 r. / Aktualizacja: 6 stycznia 2023 r.

Chcąc uzyskać pożyczkę w banku, należy zgromadzić bardzo wiele zaświadczeń i dokumentów. Firmy pożyczkowe i parabanki mają tą przewagę, iż nie wymagają licznych formalności. Jednak oczywiście i w tym wypadku podczas podpisywania umowy pożyczkowej niezbędny jest dokument tożsamości.

Przyjęło się, że powinien być do dowód osobisty, ponieważ znajdują się na nim wszystkie niezbędne informacje, a przede wszystkim adnotacja o miejscu zameldowania. To dla większości parabanków bardzo ważny argument, ponieważ pożyczki krótkoterminowe są przyznawane obywatelom zamieszkującym tereny Polski. Czasami zdarza się jednak sytuacja, iż utraci się dowód osobisty, a pilna potrzeba podjęcia pożyczki nie może czekać na wystawienie nowego dokumentu tożsamości.

Co wtedy uczynić?

Najlepszym rozwiązaniem będzie kontakt z przedstawicielem firmy pożyczkowej i przedstawienie mu swojego problemu. Co prawda większość parabanków deklaruje, że aby otrzymać w nich pożyczkę należy przedstawić dowód osobisty, jednak w praktyce może wyglądać to zupełnie inaczej. Na rynku działa bardzo wiele firm pożyczkowych, które starają się wypaść jak najatrakcyjniej na tle konkurencji.

Starają się jak najlepiej dostosować do potrzeb klientów i uelastyczniać zasady. Niewykluczone więc, że niektóre parabanki chętnie uwzględnią inny dokument tożsamości, np. prawo jazdy czy paszport, szczególnie jeśli klient przedstawi poza nimi również zaświadczenie o zatrudnieniu lub wysokości dochodów.

Coś za coś

Kwestia załatwienia formalności pożyczkowych przy użyciu paszportu lub prawa jazdy może być znacznie łatwiejsza w przypadku chwilówek i innych pożyczek expresowych. Świadczące je parabanki (np. Provident i Vivus) zabezpieczają się przed nieuczciwymi klientami bardzo wysokimi kosztami. Na to miejsce znacznie upraszczają procedury weryfikacyjne podczas przyznawania pożyczek. By znaleźć firmę, która uwzględnia inne dokumenty tożsamości poza dowodem osobistym, warto przeglądać rankingi chwilówek oraz zapoznawać się ze szczegółami ofert poszczególnych instytucji.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Komentarze

WongaChwilówka nr 1 w rankingu