Czy Ferratum wpisuje lub podaje do bik?

Data dodania: 11 października, 2017 r. / Ostatnia aktualizacja: 11 października, 2017 r.
Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Biuro Informacji Kredytowej powstało z tego powodu, aby móc zbierać informacje o osobach, które nie zawsze zdążyły z płatnością raty kredytu lub innego zobowiązania, jak np. karta kredytowa. z tego też względu osoby, którym nie udało się spłacić wszystkiego w terminie lub mają jakieś zaległości figurują w tej bazie, co może mieć wpływ na to, że bank nie będzie chciał im udzielić pożyczki, uznając, że jest osobą niewiarygodną.

Brak możliwości wzięcia pożyczki

Wiele banków, jak również instytucji pozabankowych sprawdza bazy BIK, aby mieć informacje na temat tego, jak wygląda historia kredytowa danej osoby. Jeśli wcześniej była zła, najczęściej skutkuje to negatywną decyzją kredytową. W takiej sytuacji nie dostaniemy kredytu.

Zawsze jest Ferratum

Na szczęście są firmy, które rozumieją, że chwilowe opóźnienie w spłacie zobowiązania nie musi oznaczać, że kolejnej pożyczki nie będziemy spłacać w terminie. Ferratum daje szansę swoim klientom, nie wpisuje i nie podaje do BIK. Oznacza to, że nawet osoby, które miały wcześniej problemy, mogą liczyć na pożyczkę.