Czy Incredit sprawdza BIK?

0
43
Czy Incredit sprawdza BIK?
Ocena

Incredit to firma pożyczkowa, która zyskała bardzo ugruntowaną pozycję na polskim rynku produktów finansowych. W jej ofercie można znaleźć pożyczki ratalne dostępne dla klientów drogą internetową. Oczywiście, aby otrzymać pieniądze należy spełnić szereg warunków i pozytywnie przejść weryfikację.

Pracownicy firmy Incredit sprawdzają czy dane wpisane w formularzu są prawdziwe korzystając z ogólnodostępnych informacji i, rejestrów oraz baz dłużników. Potencjalny pożyczkobiorca jest więc weryfikowany w Biurze Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A., Krajowym Rejestrze Długów Biura Informacji Gospodarczej S.A oraz w Rejestrze Dłużników ERIF BIG S.A.

Jeśli chodzi o Biuro Informacji Kredytowej (BIK) to Incredit ma prawo do sprawdzenia danych pożyczkobiorcy w tej bazie, jednak nie ma do niej bezpośredniego wglądu. Oznacza to, że taka weryfikacja może, ale nie musi mieć miejsca. Prawdopodobnie firma podchodzi indywidualnie do każdego przypadku jeśli chodzi o weryfikację BIK, a informacje uzyskane z tej bazy nie muszą decydować o tym czy pożyczka zostanie udzielona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here