Czy Incredit wpisuje lub podaje do bik?

0
59
Czy Incredit wpisuje lub podaje do bik?
Ocena

BIK, czyli innymi słowy Biuro Informacji Kredytowej działa nie tylko w sektorze produktów bankowych, ale również w branży pożyczek krótkoterminowych i ratalnych. W związku z tym firmy pożyczkowe, takie jak InCredit mają możliwość wpisywania w BIK informacji dotyczących swoich klientów.

Jeśli chodzi o InCredit to na oficjalnej stronie internetowej tej firmy można znaleźć informację, że w przypadku opóźnień w spłacie pożyczki firma jest uprawniona do przekazywania informacji o zobowiązaniach pożyczkobiorcy do Biura Informacji Gospodarczej oraz Biura Informacji Kredytowej. W związku z tym w przypadku opóźnień w spłacie pożyczki InCredit należy liczyć się z tym, że informacja o tym pojawi się w BIK.

Z drugiej strony umieszczanie przez InCredit informacji o swoich klientach w BIK może też mieć pozytywne skutki. W przypadku terminowego regulowania sowich należności, inne firmy mające wgląd do Biura Informacji Kredytowej zauważą, że dany pożyczkobiorca jest rzetelny, a to z kolei zwiększy jego szansę na uzyskanie pożyczki w innej firmie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here