Czy istnieją darmowe pożyczki?

0
750
Czy istnieją darmowe pożyczki?
Ocena

Rynek finansowy wciąż się rozwija, a w naszym kraju pojawiają się nowe instytucje oferujące pożyczki pozabankowe. Część firm powstaje w Polsce, inne rozpoczęły swoją działalność za granicą. Aby mieć pewność, że pożyczamy u godnych zaufania marek, najlepiej stawiać na te, które mają przynajmniej kilkuletnią historię i cieszą się pozytywnymi opiniami dotychczasowych klientów.

Wielka konkurencja i korzystne oferty

Ponieważ konkurencja na rynku jest ogromna, firmy pożyczkowe proponują nam korzystne warunki, aby przyciągnąć naszą uwagę właśnie do swojej oferty. Nie brakuje atrakcyjnego oprocentowania lub możliwości spłaty w dłuższym terminie, niż proponuje to konkurencja. Jedną z możliwości są też darmowe pożyczki. Wiele osób jest negatywnie nastawionych do firm pozabankowych, dlatego reklama darmowych pożyczek również jest dla nich nie warta uwagi. Warto jednak zmienić swoje podejście, ponieważ darmowa pożyczka to realny punkt w ofercie wielu instytucji finansowych.

Zysk firm

Pożyczki bez dodatkowych kosztów i z oprocentowaniem równym zero to bardzo atrakcyjna propozycja. Jaki zysk ma w tym firma? Pożyczamy określoną kwotę i dokładnie tyle oddajemy, zatem zysk parabanku wynosi zero. Niektórzy zaczynają tutaj snuć podejrzenia i dochodzą do wniosku, że z pożyczką muszą być związane jakieś ukryte koszty, o jakich nie wspomina się w reklamie. Nic bardziej mylnego!

Czym jest darmowa pożyczka?

Darmowa pożyczka ma na celu zachęcenie klienta i pozyskanie go przez firmę. Jeśli możemy pożyczyć daną sumę i oddać ją bez żadnych odsetek, chętnie z tego skorzystamy. Przy okazji zapoznamy się z zasadami udzielania pożyczek przez firmę, standardami obsługi klienta oraz szybkością działania i ilością formalności. Warto pamiętać, że darmowe pożyczki to promocja dla klientów, którzy po raz pierwszy będą korzystali z oferty danej marki. Tym, co część osób z pewnością uzna za minus, jest ograniczenie kwoty, którą można pożyczyć bez dodatkowych kosztów i z zerowym oprocentowaniem. Biorąc jednak po uwagę to, że nie płacimy żadnych odsetek, trudno odmówić takiej ofercie atrakcyjności.

W jakiej firmie?

Firmy, które zaoferują nam darmową pożyczkę na początek, to miedzy innymi NetCredit czy Via SMS. W tej ostatniej promocyjna pierwsza pożyczka może opiewać maksymalnie na kwotę 500 zł, a termin spłaty wynosi 30 dni. NetCredit zaoferuje nam natomiast darmową pożyczkę o maksymalnej wysokości 1500 zł. Mamy tutaj do czynienia z takim samym terminem spłaty, jak w przypadku oferty Via SMS. Inną ciekawą propozycję ma dla nowych klientów Wonga. Marka oferuje bowiem pożyczkę nawet do 750 zł, gdzie jedyny dodatkowy koszt to prowizja wynosząca 10 zł. Tutaj możemy pożyczyć pierwsze pieniądze nawet na 60 dni. Pierwszą pożyczkę do 1000 zł bez dodatkowych kosztów proponuje nam Incredit. Sumę tę musimy oddać w ciągu 30 dni.

Nigdy pochopnie

Ponieważ pierwsza darmowa pożyczka to popularny sposób na zyskanie zaufania klienta, warto przeanalizować, która z firm oferuje nam dłuższy termin spłaty i wyższą kwotę. Sprawdźmy też, na jakie oprocentowanie i koszty będziemy mogli liczyć, gdy drugi raz skorzystamy z pomocy finansowej danej marki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here