Porównaj najlepsze oferty chwilówek online
Czy Moneyman sprawdza bik?
Ocena

W dzisiejszych czasach niemal wszystkie banki sprawdzają BIK ze zwykłej ostrożności. Jest to podyktowane faktem, iż wiele osób chce pożyczyć pieniądze, jednak nie wszyscy mają ochotę je oddawać. Nikt też nie chciałby być oszukany, dlatego sprawdzenie kogoś w BIK jest nie tylko ostrożnością, lecz także zdrowym rozsądkiem.

A jak jest z Moneyman?

Firma Moneyman również korzysta z takiego rozwiązania, jednak nie jest to równoznaczne z odmową pożyczki. Klient co prawda jest sprawdzany w BIK, ponieważ należy się upewnić, czy rzeczywiście dana osoba jest wypłacalna. Przyznawana pożyczka nie jest jednak uzależniona od tego, czy w innych firmach dana osoba jest zadłużona. Informacja, iż klient spłaca regularnie wszystkie zobowiązania, jest w zupełności wystarczająca, by pożyczka była przyznana. Jest to podyktowane faktem, iż bezpieczeństwo udzielania pożyczek musi na czymś bazować. BIK zaś jest miejscem, w którym firma pożyczkowa czy bank, mogą się zorientować, nie o tym ile klient jest winny innym firmom, tylko czy zobowiązania, które ma, spłaca bez opóźnień.

A co z dochodami?

Firma Moneyman bierze pod uwagę wszystkie rodzaje dochodów. Rozumie, że ktoś, kto ma sporo zadłużeń, może mieć dodatkową pracę, która pomaga w spłatach comiesięcznych zobowiązań. Dlatego, co prawda sprawdzany jest BIK u każdego klienta ale wyłącznie w celu upewnienia się, że wszystkie raty są spłacane w odpowiednim czasie. Nie ma większego znaczenia, czy ktoś ma dużo rat czy nie.

W przypadku, gdy BIK danego klienta nie wygląda dobrze, ale klientowi zależy na pożyczce, wówczas należy skontaktować się z konsultantem Moneyman, który pomoże w uzyskaniu pożyczki, jeśli istnieje choć odrobina szansy, że dana osoba owa pożyczkę otrzyma.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here