Czy Moneyman wpisuje lub podaje do BIK?

0
137
Czy Moneyman wpisuje lub podaje do BIK?
Ocena

Każdy chce, by każda pożyczka był udzielana w sposób bezpieczny. W grę wchodzą bowiem ciężko zarobione pieniądze, których nikt bezpodstawnie nie chce tracić. W takiej sytuacji informacje z BIK są niezwykle ważne.

Co to znaczy?

Podpisując umowę, klient zgadza się, by firma Moneyman przekazywała informacje o udzielonej pożyczce oraz jej spłacie do kilku instytucji. Między innymi do Biura Informacji Gospodarczej (BIG), w którym są wszelkie informacje o niespłacanych w terminie pożyczkach oraz innych zobowiązaniach. BIG pokazuje, jakie są zadłużenia i z reguły jest to miejsce, w którym lepiej się nie znaleźć.

Ponadto dane są przekazywane do Biura Informacji Kredytowej, w którym są umieszczane informacje o udzielonych pożyczkach i kredytach. W przypadku BIK, nie jest to nic groźnego, jednak w przypadku niespłacania w terminie pożyczki, zgłoszenie takiej informacji do BIG, jest dość przykre w skutkach dla klienta. BIK wyłącznie informuje, jakie jest zadłużenie klienta i czy spłaca je w terminie. Z reguły będąc w BIK dla wielu banków oraz firm pożyczkowych klient jest bardziej wiarygodny, niż osoba, której w nim nie ma. Dla banku bowiem jest to informacja, że dana osoba jest wypłacalna i w taki sposób tworzona jest dobra lub zła historia kredytowa. Jest ona niezwykle ważna przy udzielaniu pożyczek oraz kredytów.

W zależności od sytuacji w kwestii spłat, firma Moneyman przekazuje również informacje do Rejestru Dłużników oraz Krajowego Rejestru długów. Warto jednak pamiętać, że przy regularnej spłacie i w razie problemów częstym kontakcie z nami, przekazywane są wyłącznie informacje do BIK. Nie jest on niczym złym. Wręcz przeciwnie. Dla wielu banków jest to informacja, iż klient jest rzetelny i regularnie spłaca zobowiązania.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here