Czy można dostać pożyczkę w Ferratum od 18 lat?

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Chcąc wziąć pożyczkę w jakiejkolwiek firmie, czy to mówimy o banku, czy też o instytucji pozabankowej, konieczne jest spełnienie kilku warunków. Zazwyczaj chodzi o możliwość udokumentowania dochodu, czy też brak zaległych zobowiązań w innych instytucjach. Czasem jednak pożyczkodawca bierze pod uwagę wiek, jaki musi osiągnąć osoba, która chce pożyczyć pieniądze.

Minimalny wiek

Aby zaciągnąć pożyczkę w Ferratum, konieczne jest ukończenie 21 lat. Jest to warunek konieczny, bowiem młodszy wiek osoby ubiegającej się o kredyt będzie skutkował odmową. Oczywiście taka sytuacja znajduje swoje racjonalne wytłumaczenie. Osoby, które ukończyły 18 lat formalnie są bowiem dorosłe i mają zdolność do wykonywania różnego typu operacji finansowych, jednak nie zawsze są wiarygodnymi klientami. Być może decyzja o zaciągnięciu pożyczki jest nieprzemyślana i może spowodować szereg niechcianych i nieprzewidzianych okoliczności.

Co można zrobić?

Najrozsądniej jest poczekać trochę czasu, aż nasza sytuacja się poprawi, a może, zanim ukończymy 21 lat, poprosić o pomoc rodziców lub znajomych.