Czy pożyczka konsolidacyjna pomoże mi wyjść z długów?

0
19
Czy pożyczka konsolidacyjna pomoże mi wyjść z długów?
5 z 1 głosów


“Pożyczka konsolidacyjna” to termin, który słyszałeś już zapewne niejednokrotnie. Ten produkt zyskał sobie ostatnio dużą popularność, zarówno wśród klientów tradycyjnych banków jak i firm pożyczkowych. Pojawia się w wielu reklamach i przedstawiany jest jako lek na całe finansowe zło. Jak jednak jest w rzeczywistości? Czy pożyczka konsolidacyjna pomaga w wyjściu z długów?

Czym jest pożyczka konsolidacyjna?

Jak sama nazwa wskazuje, pożyczka konsolidacyjna ma za zadanie skonsolidować, zebrać w jedną pożyczkę różne nasze dotychczasowe zobowiązania. Jako że udzielana jest przede wszystkim przez parabanki, skonsolidować możemy zarówno długi z banków tradycyjnych, jak i firm pożyczkowych, takich jak popularne chwilówki. Sumujemy więc nasze zadłużenie i występujemy o konsolidację. Po pozytywnej decyzji otrzymujemy na konto pieniądze, za pomocą których spłacamy długi. Kwota nowej pożyczki dzielona jest przez liczbę comiesięcznych rat, w ramach których będziemy ją spłacać. Im okres finansowania dłuższy, tym pojedyncza rata niższa, możemy więc dostosować jej wysokość do naszych możliwości – tak, aby na pewno móc spłacać ją w terminie.

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać pożyczkę konsolidacyjną?

Co do zasady pożyczka konsolidacyjna udzielana przez firmy pożyczkowe nie jest raczej trudna do uzyskania. Wypełniamy wniosek, który niewiele różni się od wniosku o inne produkty: podajemy numer i serię dowodu osobistego, numer PESEL, deklarujemy wysokość i źródło dochodów oraz kosztów utrzymania w ujęciu miesięcznym. Nasza zdolność kredytowa sprawdzana jest w BIK i KRD, jednak większość parabanków nie podchodzi do zawartych tam informacji bardzo restrykcyjnie – są nawet firmy, które tolerują zajęcia komornicze. To, o czym trzeba pamiętać, że im mniej pozytywny nasz raport z tych baz, tym pożyczka konsolidacyjna będzie droższa.

Pożyczka konsolidacyjna – jak na niej skorzystać?

Chociaż w teorii pożyczka konsolidacyjna jawi się jako bardzo proste rozwiązanie, wiele w jego powodzeniu znaczy nasza postawa. Pieniądze na spłatę zobowiązań wpływają bowiem nie na konto banków i firm, w których jesteśmy zadłużeni, ale bezpośrednio na nasze konto. Jeżeli więc przeznaczymy je na inne cele, niż spłata zobowiązań, to zamiast zostać z jedną, niższą ratą, nadal będziemy mieli stare, często liczne i wysokie, raty – plus jedną nową, dodatkową, nie ważne, jak niską. Tym samym cała operacja pozbawiona zostanie sensu, a my dalej będziemy pogrążać się w spirali długów. Decydując się na pożyczkę konsolidacyjną, musimy mieć w głowie konkretny plan na wyjście z zadłużenia i uporządkowanie naszych finansów, nie tylko zaś odwlekanie momentu, kiedy na naszym progu pojawi się windykator lub komornik. Konsolidacja chwilówek jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą wyjść z pętli zadłużenia lub uniknąć wpadnięcia w nią – w tym przypadku warto więc skontaktować się z profesjonalnymi doradcami, posiadającymi doświadczenie w obsłudze tzw. trudnych kredytów. To właśnie oni dobiorą odpowiedni, najbezpieczniejszy produkt i znacznie ułatwią procedurę przyznawania pożyczki konsolidacyjnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here