Czy pożyczki bez dochodów są możliwe?

0
568
Czy pożyczki bez dochodów są możliwe?
Ocena

O tym, jak trudno jest otrzymać pożyczkę z banku, wie niemal każdy, kto choć raz się o nią ubiegał. Nie licząc długich, skomplikowanych, a przede wszystkich czasochłonnych formalności, trzeba jeszcze spełniać szereg wymogów, zgodnie z którymi bank jest w stanie pozytywnie ocenić posiadaną zdolność kredytową.

Jeśli nie masz dochodów, nawet nie masz co ubiegać się o taką pożyczkę – mało tego, nie wystarczy, że dochody są, muszą one być jeszcze określonej wysokości minimalnej.

Czy, biorąc powyższe pod uwagę, można stwierdzić, że osoba, która nie może udokumentować swoich dochodów nie ma najmniejszych szans na pożyczkę? Nie tak do końca. To fakt, w banku jej nie otrzyma, ale są jeszcze tak zwane parabanki, czyli pozabankowe instytucje finansowe, oraz ich chwilówki, czyli szybkie pożyczki (mikropożyczki).

Wiele parabanków udziela swoich pożyczek, nie wymagając jakichkolwiek zaświadczeń. Wniosek składa się przez Internet i jedyne, co tak naprawdę jest potrzebne, to dane, które znajdują się na dowodzie osobistym. Co więcej, zdarza się, że te same parabanki nie sprawdzają swoich wnioskodawców w takich bazach jak KRD czy BIK, co pozwala na pożyczkę nie tylko osobom bez dochodów, ale również z negatywną historią kredytową.

Wśród parabanków, u których można starać się o pożyczkę, nie posiadając stałych dochodów, można wymienić nie tylko takie, które oferują mikropożyczki, ale nawet takie, u których można otrzymać duże kwoty rozłożone na raty. Wśród tych właśnie drugich instytucji finansowych znajduje się między innymi Provident oferujący do 10000 zł na maksymalnie 12 miesięcy lub też proficredit z możliwością otrzymania nawet 25000 na okres do 48 miesięcy (z możliwością zawieszenia spłaty na 3 miesiące).

Jeśli zaś interesują cię mikropożyczki bez zaświadczeń o dochodach, to możesz zdecydować się między innymi na:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here