Czy Wonga wpisuje lub podaje do BIK?

0
42
Czy Wonga wpisuje lub podaje do BIK?
Ocena

Tak, Wonga współpracuje z BIK. Możesz znaleźć taką informację na ich stronie. Przede wszystkim sprawdza klientów w BIK jeszcze zanim przyzna im pożyczkę.

Jeśli nie będziesz spłacać rat na czas, na pewno będzie to odnotowane w systemie. W sumie nic dziwnego – Wonga jest mniej wymagająca od innych firm kredytowych jeśli chodzi o dochody, czy formę zatrudnienia, no ale jednak jakieś bezpieczeństwo musi sobie zapewnić. Także nie ma się co łudzić, że mimo zaległości nie będziemy mieli z tego powodu żadnych negatywnych konsekwencji. Informacja o zaległościach na pewno trafi do BIK.

Z drugiej strony jeśli będziesz spłacać raty w terminie to taka informacja też znajdzie się w BIK. I jeśli kiedyś w przyszłości będziesz starać się o kredyt albo pożyczkę automatycznie będzie to działało na Twoją korzyść. Dzięki temu będziesz bardziej wiarygodnym klientem z punktu widzenia banków czy firm pożyczkowych. Trzeba mieć świadomość, że historia w BIK może być zarówno pozytywna, jak i negatywna, więc współpraca Wonga z BIK niekoniecznie działa na naszą niekorzyść.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here