Czysty krd i bik. Czy mogę otrzymać pożyczkę?

0
798
Czysty krd i bik. Czy mogę otrzymać pożyczkę?
Ocena

Większość osób staje przed sytuacją, która wymaga większej sumy gotówki. Niestety, bardzo nieliczne osoby mogą pozwolić sobie na to, by odkładać środki na taką okoliczność. Kiedy dochodzi do konieczności dokonania niespodziewanego zakupu czy przeprowadzenia remontu, jedyną możliwością wydaje się być uzyskanie pożyczki lub kredytu.

Alternatywa dla banku

By uzyskać kredyt, pierwsze kroki kieruje się do banku, który utożsamiany jest z świadczeniem usług pożyczkowych. Trzeba jednak pamiętać, że procedura kredytowa w bankach bywa bardzo skomplikowana i wymaga dostarczenia licznych dokumentów i zaświadczeń. Nie każdy ma na to czas i chęci. Alternatywą dla banków są instytucje pozabankowe, w których postępowanie jest dużo prostsze i bardziej przyjazne klientowi.

Działanie parabanków

Oferta parabanków jest bardzo różnorodna i konkurencyjna, jednak należy dokładnie przeanalizować propozycję konkretnej firmy, by mieć pewność, że rzeczywiście jest ona opłacalna i uczciwa. Poza kosztami pożyczek oferty firm parabankowych różnią się między sobą również sposobem weryfikacji klienta oraz warunkami przyznawania pożyczek. Część pożyczkodawców decyduje się sprawdzać swoich klientów w rejestrach dłużników i badać ich sytuację zawodową.

Jeśli jednak ma się czyste konto w KRD i BIK, a z oferty parabanku chce się skorzystać z powodu niskiego dochodu lub braku zdolności kredytowej, nie ma się czego obawiać. Formalności związane z uzyskaniem pożyczki bywają proste i mało kłopotliwe, a otrzymać pożyczkę jest naprawdę łatwo. Niektóre parabanki rezygnują z weryfikacji klienta, jednak może się to wiązać z wyższymi kosztami pożyczki, więc warto zapoznać się ze wszystkimi szczegółami oferty.

Pomocne witryny internetowe

Na stronach internetowych firm pożyczkowych można zapoznać się z regulaminem danej instytucji. Pomocny może okazać się również ranking chwilówek w internecie i opinie innych klientów, choć oczywiście najlepiej kierować się własnym zdrowym rozsądkiem.

Pod uwagę warto brać między innymi:

Viasms;
Wongę;
Vivus.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here