Darmowa chwilówka – w której firmie?

0
1102

W ciągu ostatnich kilku lat rynek firm pożyczkowych znacznie się rozrósł. Obecnie na rynku jest kilkadziesiąt firm tego rodzaju. Większość z nich uruchomiła dodatkowe kanały obsługi klienta. Największym zainteresowaniem cieszy się, ze względu na swoją dostępność, kanał internetowy.

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów

Firmy pozabankowe starają się coraz bardziej przyciągnąć nowych klientów, którzy w przyszłości zapewnią im dodatkowe zyski. Licząc na to, że nowy klient, który skorzysta z ich usług, pozostanie z nimi na dłużej, często proponują udzielenie pierwszej pożyczki całkowicie za darmo. Jest to dla pożyczkodawców inwescyja na przyszłość: nie zarabiają na pierwszej pożyczce danego klienta, ale zarobią na kolejnych pożyczkach, o ile tylko dana osoba z nimi „pozostanie”. Ewentualnie – zarobią krocie na nieterminowej spłacie danego klienta.

Która firma najlepsza?

Oferta darmowej pierwszej pożyczki jest bardzo podobna we wszystkich firmach pożyczkowych, które taką promocję wprowadziły. Zasady są proste: konsument nie może mieć historii kredytowej w danej firmie (nie może być klientem stałym). Różnica polega na maksymalnej kwocie pożyczki, którą można otrzymać za darmo.

Gdzie jaka kwota pożyczki

Różne firmy pożyczkowe mają ustaloną różną maksymalną kwotę pożyczki w promocji „za darmo”. I tak np. NetCredit, czy Tani Kredyt proponują nawet 2000 zł pierwszej pożyczki bez naliczania dodatkowych kosztów. Filarum i Łatwy Kredyt mogą udzielić 1000 zł bez opłat. Bardzo często reklamowana Wonga udzieli do 1500 zł bez kosztów, a np. Vivus 1600 zł.

Czy rzeczywiście za darmo?

Często słyszymy, że nie ma nic za darmo. W obliczu tej uniwersalnej sekwencji możemy zadać sobie pytanie, czy promocja firm pożyczkowych jest rzeczywiście „za darmo”. Otóż jest… o ile tylko będziemy terminowo spłacać pożyczkę. Jeśli bowiem spóźnimy się ze spłatą w terminie, albo jeśli postanowimy przedłużyć okres spłaty na kolejny okres, to musimy się liczyć z bardzo wysokimi dodatkowymi kosztami. I wtedy pożyczka nie będzie wcale darmowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here