Firmy, które udzielają kredytu na umowę śmieciową

0
657
Firmy, które udzielają kredytu na umowę śmieciową
Ocena

Sytuacja na rynku pracy nie jest łatwa, przez co coraz częściej jesteśmy zmuszeni brać kredyt z umową śmieciową. Na szczęście firmy finansowe wychodzą na przeciw i respektują zarobek pochodzący z tego typu zatrudnienia. Umowy śmieciowe są już rzadko pomijane i stanowią regularny, powtarzalny dochód. Poniżej znajduje się kilka informacji, gdzie szukać kredytów będąc na niepełnej umowie.

Definicja umów śmieciowych

Umowa śmieciowa to dokumenty cywilno-prawny określający stosunek między pracownikiem, a pracodawcą który nie zapewnia pełnych praw socjalnych i zabezpieczeń na wypadek niespodziewanych zdarzeń. I tak, do tego typu umów możemy zaliczyć m. in. umowę o dzieło, umowę zlecenie. Przez znawców tematu umowa na zastępstwo, czy na czas określony również jest uznawana za umowę niepełną, ponieważ nie gwarantuje ciągłości zatrudnienia, a czas wypowiedzenia jest bardzo krótki.

Gdzie szukać kredytu z umową śmieciową?

Większość firm pożyczkowych respektuje umowy śmieciowe, wymagając jednak określonego czasu pracy bez przerwy w danym miejscu, a także dokumentu o zarobkach. Jest to przede wszystkim druk zaświadczenia wypełniony przez pracodawcę, wycinek RMUA bądź wyciąg z konta bankowego.

Firmy, które nie odrzucają dochodów pochodzących z umów śmieciowych lub w ogóle nie zwracają uwagi na dochody, to m. in.:

  • Lendon – firma liberalnie podchodzi do weryfikacji klienta. Jedyne warunki, które należy spełnić to wiek 23-65 lat, polskie obywatelstwo, rachunek w polskim banku, a także posiadanie numeru w telefonii komórkowej;
  • Vivus – posiada bardzo proste i klarowne zasady udzielania pożyczek. Wśród nich nie ma obowiązku weryfikacji zarobków, istnieje jednak konieczność sprawdzenia wpisów w BIK i KRD;
  • Soho Credit – firma weryfikuje historię kredytową w BIG i KRD (nie sprawdza BIK), natomiast jeśli chodzi o zarobki – Soho Credit wymaga jedynie podania szczegółowych informacji na temat pracodawcy.

Szanse na kredyt dla każdego

Jak widać, wiele firm akceptuje umowy śmieciowe. Mimo wszystko warto jednać wcześniej pomyśleć o oświadczeniu o zarobkach. Pamiętajmy, że o ile wzięcie pożyczki nie wymaga fortuna na koncie, o tyle jej spłacanie wiąże się z koniecznością posiadania stałych dochodów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here