Hapi Pożyczki a historia kredytowa

0
22
Hapi Pożyczki a historia kredytowa
Ocena

Podejmując pożyczkę w Hapi Pożyczki, nasi analitycy dokonują sprawdzenia czy klient jest zdolny do spłaty zaciągniętego zobowiązania. Odbywa się to między innymi za pośrednictwem weryfikacji historii kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) oraz przez sprawdzenie czy osoba składająca wniosek nie widnieje w rejestrze dłużników.

Determinuje to możliwość podjęcia pożyczki, ponieważ dla Hapi Pożyczki istotną kwestią jest to, czy osoba będzie w stanie dokonać spłaty podjętej pożyczki z taką kwotą i długością jaką wskaże we wniosku o podjęcie pożyczki. Hapi Pożyczki robi to również w dbałości o to, aby klient miał możliwość dokonania spłaty rat pożyczkowych i aby nie miało to niekorzystnego wpływu na jego comiesięczne zobowiązania, które musi pokrywać.

Czy historia kredytowa ma więc wpływ na decyzję o przyznaniu pożyczki?

Historia kredytowa jest tutaj istotnym wyznacznikiem, podobnie jak to, czy klient widnieje w rejestrze dłużników. Są jednak sytuacje, gdy mimo nie do końca pozytywnej historii kredytowej, potencjalny pożyczkobiorca może otrzymać pozytywną decyzję.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here