Inspektor terenowy Incredit – o co chodzi?

Data dodania: 2 października, 2017 r. / Ostatnia aktualizacja: 2 października, 2017 r.
Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Firmy pożyczkowe mają wiele sposobów odzyskiwania należnych im pieniędzy. Zwykle do klientów wysyłane są listy z monitami. Bardzo częsty jest również kontakt telefoniczny oraz e-mailowy z klientem, który zalega z płatnościami. Inną formą windykacji jest wizyta pracownika terenowego w miejscu zamieszkania dłużnika.

Na czym polega praca inspektora terenowego InCredit

Firma InCredit korzysta ze wszystkich wspomnianych wyżej form windykacji. Oznacza to, że w przypadku braku spłaty i kontaktu ze strony dłużnika, wizyta inspektora terenowego jest jak najbardziej możliwa.

InCredit może również oddać dług do windykacji zewnętrznej prowadzonej przez firmę, która może wysyłać takich pracowników na adresy dłużników. Dług może zostać również całkowicie sprzedany do firmy, która może stosować takie metody w celu odzyskania swoich pieniędzy.

Inspektorzy terenowi nie mają uprawnień komorników. Nie mogą rozmawiać o długach klientów z sąsiadami lub członkami rodziny. Mogą jedynie przekazać polecenie zapłaty oraz wynegocjować warunki spłaty korzystne dla obu stron.