Jak komornik ściąga pieniądze z Incredit?

0
37
Jak komornik ściąga pieniądze z Incredit?
Ocena

InCredit jak każda firma pożyczkowa ma swoje sposoby na ściąganie zaległości ze swoich klientów. Ostatecznym rozwiązaniem jest egzekucja komornicza. Nie jest to jednak takie proste i szybkie.

W przypadku powstania zaległości, firma InCredit nalicza nie tylko odsetki karne, ale również dzwoni do klienta i wysyła monity na adres korespondencyjny podany we wniosku o pożyczkę. W trudniejszych przypadkach zlecana jest windykacja podmiotom zewnętrznym, które kontaktują się z pożyczkobiorcą w imieniu wierzyciela. Ostatecznym rozwiązaniem jest postępowanie sądowe i egzekucja komornicza oparta o wyrok sądowy. Komornik ma prawo do zajęcia wynagrodzenia dłużnika, a nawet może przyjść do domu i zająć majątek osoby posiadającej zaległości. Warto więc kontaktować się z wierzycielem i ustalić warunki spłaty, aby uniknąć takiej nieprzyjemnej sytuacji.

Warto zaznaczyć, że w niektórych sytuacjach InCredit sprzedaje wierzytelność innemu podmiotowi, który będzie ją ściągał na swój sposób. Oczywiście może się to również wiązać z postępowaniem sądowym i egzekucją komorniczą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here