Jak Moneyman ściąga długi?

0
29
Jak Moneyman ściąga długi?
Ocena

Firmy pożyczkowe oferując klientom swoje usługi, z oczywistych powodów z góry zakładają, że ludzie będą uczciwie spłacać swoje należności. Oczywiście w dużej mierze jest to prawda, ponieważ wiele osób regularnie spłaca swoje zobowiązania, jednak nikt nie przesadza przygotowując się na ewentualne czynności, które mają na celu ściągnięcie zaległych spłat. Każda firma, również Moneyman ma możliwość takich działań.

W jaki sposób to się odbywa?

Jeśli klient dopiero odrobinę spóźnia się ze spłatami, zwykle podejmowany jest dialog, który ma na celu ustalenie, dlaczego tak się dzieje i wypracowanie rozwiązania, który pomoże w spłacie zadłużenia. Jest to jedno z najlepszych rozwiązań, często stosowane i zwykle kończy się rozwiązaniem problemu.

Co, jeśli klient udaje, że go nie ma?

Skuteczne uchylanie się od płacenia i brak kontaktu oznacza, że klient nie chce płacić. Nie, że nie może, ale po prostu nie chce. To niestety również się zdarza. W takim przypadku, gdy klient skutecznie unika kontaktów z Moneyman, wówczas sprawa przekazywana jest do działu windykacji. Jeśli mimo to, nie ma możliwości spłaty, bo klient nie zamierza tego robić, wówczas firma sięga po ostateczne rozwiązanie. Sprawa przekazywana jest do sądu, podczas której uzyskuje nakaz spłaty. Kieruje sprawę do instytucji, które zaczynają procedurę ściągnięcia należności. Jest to naprawdę ostateczność, ponieważ Moneyman dąży przede wszystkim do ugody z klientem.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here