Jak sprawdzić czy jest się w BIK?

Data dodania: 9 kwietnia 2015 r. / Aktualizacja: 8 września 2017 r.

Biuro Informacji Kredytowej zawiera wiele znaczących informacji odnośnie naszej kredytowej aktywności. Dane zawarte w BIK są istotne przede wszystkim dla potencjalnego kredytodawcy, który za ich pośrednictwem może przekonać się o wiarygodności pożyczkobiorcy. Obecnie każdy z nas ma możliwość sprawdzenia swoich danych zawartych w Biurze Informacji Kredytowej.

O czym mówią informacje w BIK?

W BIK można znaleźć dwie podstawowe grupy informacji:

    • dane negatywne dotyczące naszych zadłużeń finansowych
    • pozytywne informacje o spłatach kredytów lub chwilówek

W przypadku drugiej grupy danych, działalność Biura Informacji Kredytowej działa na naszą korzyść. Dzięki pozytywnym informacjom o wiele szybciej uda nam się otrzymać konkretną pożyczkę. W oczach banku staniemy się wiarygodnymi klientami, którzy spłacają swoje zadłużenia w określonym czasie. Zanim zatem będziemy ubiegać się o konkretny kredyt, warto najpierw upewnić się, jakie dane na nasz temat widnieją w Biurze Informacji Kredytowej. Obecnie bardzo szybko można znaleźć tego typu informacje.

Jak sprawdzić informacje w BIK?

Informacje na własny temat zawarte w Biurze Informacji Kredytowej można zdobyć na wiele sposobów. Najszybciej uda nam się to zrobić poprzez założenie konta na oficjalnej stronie BIK. Za jego pośrednictwem można skorzystać z konkretnych usług dla klientów, w tym także z możliwością zapoznania się ze szczegółowymi danymi. Warto także wspomnieć o usługach bankowych, w tym bankowości elektronicznej.

Obecnie większość banków posiada taką ofertę, za pośrednictwem której również można zapoznać się ze swoją historią kredytową. Osoby, które nie mają dostępu do wirtualnej przestrzeni, mogą pisemnie ubiegać się o udostępnienie potrzebnych danych. Podstawą do ich uzyskania jest złożenie wniosku. Wszystko zatem zależy od indywidualnych możliwości konsumenta, który ma szansę skorzystać z wielu dróg na zdobycie aktualnych informacji widniejących w BIK-u. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie, aby mieć pewność, że w rejestrze nie ma negatywnych wpisów.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Komentarze

WongaChwilówka nr 1 w rankingu