Jak uporządkować swoje finanse -konsolidacja kredytów

0
9
Jak uporządkować swoje finanse -konsolidacja kredytów
5 z 1 głosów


W dzisiejszych czasach chyba każdy z nas zna powiedzenie “życie na kredyt”.  Do wzięcia kredytu zmuszają nas różne sytuacje losowe. Najczęściej podejmujemy decyzję o wzięciu kredytu kiedy planujemy zakup mieszkania. Wymaga on dużych nakładów finansowych. Jednak spotykają nas też sytuacje bardziej prozaiczne, kiedy np. jakieś potrzebne urządzenie w domu się zepsuje, więc decydujemy się na następny kredyt. Sytuacji popychających do wzięcia kredytu może być niestety więcej. Kiedy przychodzi nam spłacać raty więcej niż jednego kredytu łatwo się w nich pogubić. Banki, aby nam pomóc wyszły na przeciw potrzebom klientów tworząc kredyty konsolidacyjne

Najprościej ujmując kredyt konsolidacyjny jest połączeniem wszystkich naszych pożyczek w jedną, ujednolicając przy tym stopę procentową i zazwyczaj wydłużając czas spłaty kredytu.

Aby dokonać powyższego połączenia musimy wiedzieć jakie obecnie posiadamy zobowiązania, które oczywiście spłacane być muszą zgodnie z harmonogramem, czyli po prostu terminowo.  Wówczas najlepiej zabrać do banku wszystkie uprzednie umowy.

Kredyt konsolidacyjny posiada swoje zalety i wady. Jak już wcześniej wspomniano, główną zaletą będzie jedna rata, dzięki której nie pogubimy się w opłatach. Dodatkową rzeczą na plus jest obniżenie tejże raty, nie obciążając zanadto naszego miesięcznego budżetu. Oczywiście przenosząc swoje zobowiązania do jednego banku, jako nowemu klientowi, daje nam to możliwość negocjacji jak najkorzystniejszych dla nas warunków. Nie wszyscy o tym wiedzą, że przy decyzji o konsolidacji możemy również ubiegać się o dobranie dodatkowej kwoty pieniężnej. Główną rzeczą o której musimy pamiętać jest terminowość spłaty. Nie możemy sobie pozwolić na opóźnienia. Najlepszym wyjściem w danym przypadku jest ustalenie w banku zlecenia stałego, aby dana kwota w dniu, którym ustalimy była pobierana bezpośrednio z konta. 

Tam, gdzie wiele zalet kryją się też wady. To, co dla jednych jest największą zaletą, innych może zgubić. Fakt, iż przy kredycie konsolidacyjnym posiadać będziesz mniejszą ratę, wiąże się z tym, że będziesz musiał zapłacić za kredyt dwukrotnie. Za każdy wcześniej wzięty przez Ciebie kredyt musiałeś zapłacić prowizję. Przy konsolidacji płacisz ją ponownie, dlatego też zwróćmy uwagę na to. by negocjować jak najdogodniejsze dla nas warunki.

Oczywiście skonsolidować możesz nie tylko kredyty, ale także limity na koncie oraz karty kredytowe. Traktowane są one jako kolejne zobowiązania do konsolidacji. 

Często spotykamy się z niechęcią wobec kredytów, jednakże konsolidacja jest jednym z najchętniej wybieranych narzędzi kredytowych, dzięki którym możemy wydostać się ze spirali opłat. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here