Jak usunąć konto w Incredit?

0
88
Jak usunąć konto w Incredit?
Ocena

Proces rejestracji konta w InCredit oraz weryfikacji danych jest bardzo łatwy. Jak wygląda sytuacja w przypadku chęci usunięcia swojego konta użytkownika?

Na stronie internetowej firmy InCredit możemy znaleźć informacje mówiące o tym, że użytkownik ma prawo do rozwiązania umowy, wyrejestrowania z systemu oraz do usunięcia swojego konta. Co prawda w panelu użytkownika nie widać żadnego przycisku ani odnośnika pozwalającego na usunięcie konta. W związku z tym konieczny jest kontakt telefoniczny lub mailowy z pracownikami firmy.

Warunkiem usunięcia konta w serwisie InCredit jest brak zaciągniętych i aktualnie spłacanych pożyczek. Dobrym pomysłem jest również wysłanie pisma listem poleconym z informacją o zaprzestaniu przetwarzania danych osobowych. Zgodnie z ustawą o księgowości firma ma prawo przetrzymywać dane dotyczące pożyczek przez 5 lat, jednak nie powinna robić problemów klientom, którzy chcą usunąć swoje konta.

Z drugiej strony konta można najzwyczajniej w świecie nie używać. Jego prowadzenie jest w pełni darmowe, a być może przyda się ono w przyszłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here