Jak uzyskać pożyczkę z komornikiem?

Data dodania: 10 kwietnia 2015 r. / Aktualizacja: 8 września 2017 r.

Kiedy komornik zajmuje część naszego majątku – tracimy nadzieję, że nasza sytuacja finansowa jest możliwa do wyprostowania. Na szczęście firmy finansowe, rozumiejąc znak dzisiejszych czasów i powtarzające się problemy z zadłużeniem, oferują pożyczki pomimo posiadanych w historii zapisów komorniczych.

Pożyczka na spłatę komornika

Podstawowym sposobem, który może pozwolić odzyskać spokój ducha i płynność finansową, jest pożyczka na spłatę żądań komorniczych. Niestety, nie wszystkie firmy udzielają wsparcia pomimo negatywnych wpisów w BIK lub KRD. Istnieje jednak szereg podmiotów o bardziej liberalnym podejściu, wśród których wymagane są przede wszystkim regularne dochody, polskie obywatelstwo oraz posiadanie konta w polskim banku.

Konieczne dokumenty

Na początek warto poszukać wiarygodnej instytucji finansowej, która oferuje pożyczki bez zbędnych weryfikacji, związanych z zajęciem komorniczym. Z pewnością będziemy potrzebować dokumentów poświadczających nasze polskie obywatelstwo, a także zaświadczenia o dochodach w różnej postaci (może to być wyciąg z konta bankowego, druk zaświadczenia wystawiany przez pracodawcę, bądź pasek RMUA).

Warto skorzystać z fachowej pomocy

Jeśli nasze problemy z zadłużeniem wymykają się spod kontroli, warto skorzystać ze specjalistycznej pomocy kancelarii, które zajmują się oddłużaniem swoich klientów. Jest to proces niełatwy, trwający nierzadko latami, ale dający bardzo dobre rezultaty. Jednym ze skutecznych, jednak działających na krótki czas, sposobów jest kredyt oddłużający.

Istnieje szereg firm, które po dogłębnym sprawdzaniu dłużnika, jego historii kredytowej, zarobków, a także po zgromadzeniu koniecznej dokumentacji – wypłacają pożyczkę, zazwyczaj w kilku transzach. Opłacając wszelkie długi, które zapętlone pogarszają sytuację osoby zadłużonej, doprowadzają do konieczności spłaty tylko jednego zobowiązania dłużniczego. Takie działania pozwalają uporządkować sytuację finansową, a dalekosiężnym celem jest usunięcie niewygodnych zapisów w historii BIK i KRD i ponowne odzyskanie wypłacalności kredytowej.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Komentarze

WongaChwilówka nr 1 w rankingu