Jak Vivus ściąga długi?

0
59
Jak Vivus ściąga długi?
Ocena

Vivus to firma, która udziela pożyczek przez Internet z krótkim terminem spłaty. Za pierwszym razem, po przejściu pozytywnej weryfikacji, można pożyczyć od Vivusa aż 3000 złotych, całkowicie za darmo. Oznacza to w praktyce, że klienci muszą oddać firmie dokładnie taką kwotę, jaka została przelana na ich rachunek bankowy.

Środki pożyczki należy zwrócić w ciągu 30 dni od jej otrzymania. Można też wydłużyć termin spłaty zobowiązania, wpłacając na rachunek Vivusa określoną kwotę. Nie ma to jednak wpływu na zmniejszenie się wysokości pozostałego zobowiązania. Jeżeli jednak klient nie dokona takiej opłaty, rozpoczyna się proces windykacji.

Windykacja w Vivus

Przez pierwszy okres czasu, Vivus wykonuje telefony windykacyjne, wysyła również smsy, maile oraz listowne upomnienia. Następnie, firma oferuje swojemu klientowi ugodę w postaci układu ratalnego, który można spłacać zgodnie z uzgodnionym harmonogramem.

Firma obciąża jednak klienta kosztami takiej ugody.

W ostateczności, Vivus przekazuje sprawy trudnych dłużników firmom zewnętrznym, które wykonują swoje dalsze czynności windykacyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here