Jak wygląda refinansowanie pożyczki w Filarum?

0
321
Jak wygląda refinansowanie pożyczki w Filarum?
Ocena

Wiele firm umożliwia swoim klientom refinansowanie pożyczek, a więc uiszczanie opłaty za wydłużenie terminu spłaty. Jest to jednak rozwiązanie niekorzystne dla klienta, który zwraca znacznie więcej, niż pożyczył. Często koszty takiego refinansowania wynoszą kilkaset złotych w skali jednego miesiąca. Od 2016 roku, Filarum zrezygnowało z takiej możliwości.

Klientom, którzy nieterminowo spłacają swoje zobowiązania, naliczane są odsetki karne i ewentualne koszty dochodzenia należności, na przykład monitów telefonicznych i listowych. W ostateczności, Filarum wkracza z dłużnikiem na drogę sądową. W przypadku opóźnienia w spłacie, najlepiej jest kontaktować się z pożyczkodawcą i negocjować indywidualne warunki spłaty w najbliższym okresie czasu.

Warto pamiętać o tym, że w Filarum nie ma możliwości zaciągnięcia kolejnej pożyczki, jeżeli ta pierwsza nie została jeszcze spłacona. Firma zastrzega, że rozlicza pożyczkę w ciągu 14 dni od daty dokonania wpłaty. W pierwszej kolejności, rozliczane są proporcjonalnie odsetki, koszty, a następnie sama kwota pożyczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here