Jak wygląda weryfikacja klienta w Filarum?

0
112
Jak wygląda weryfikacja klienta w Filarum?
5 z 1 głosów

Każdy nowy klient Filarum musi spodziewać się weryfikacji wprowadzonych przez siebie danych. Praktycznie każda pierwsza pożyczka udzielana jest wyłącznie po przeprowadzeniu rozmowy telefonicznej z wnioskującym. Podczas takiej rozmowy nie tylko potwierdzany jest numer telefonu wskazany we wniosku pożyczkowym, ale także inne informacje i dane osobowe pożyczkobiorcy.

Weryfikacja w Filarum

  • Istotnym krokiem jest oczywiście weryfikacja konta bankowego. W długim numerze rachunku bankowego łatwo popełnić błąd, a dodatkowo posiadanie konta w banku na własne dane osobowe jest kolejnym potwierdzeniem stanu faktycznego. Dlatego w celu zweryfikowania osoby oraz numeru rachunku bankowego Filarum oczekuje przelewu jednego grosza na jedno z firmowych kont.
  • Ostatnim krokiem jest zweryfikowanie zdolności kredytowej wnioskującego. Dokonuje się ona na podstawie danych wprowadzonych przez samego zainteresowanego we wniosku elektronicznym.
  • Dzięki posiadanym danym teleadresowym oraz numerowi PESEL możliwe jest sprawdzenie klienta w bazach BIK, BIG, KRD i ERiF, co skutecznie zamyka drogę do pożyczek dłużnikom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here