Kiedy Filarum wysyła monity i ile kosztują?

0
74
Kiedy Filarum wysyła monity i ile kosztują?
Ocena

Niepłacenie na czas należnych rat oznacza, że firma Filarum będzie musiała się o swoje upomnieć. Każda firma pożyczkowa działa właśnie w ten sposób. W przypadku Filarum sprawa wygląda następująco – najpierw do klienta przychodzą smsy. Jest to ostrzeżenie i próba kontaktu. Jeśli klient ignoruje takie wezwania to niestety w następnej kolejności pojawiają się monity, które nie są już darmowe tak jak to bywa w przypadku smsów. Koszty monitu zależne są od opcji.

Ile mogą kosztować monity?

W przypadku smsa będzie to kosztowało pięć złotych. Jeśli klient nadal nie odpowiada, drogą pocztową zostanie przekazane pismo nawołujące do zapłaty dziesięciu złotych. Nie opłaca się opóźniać spłaty pożyczki – w takim momencie pojawia się konieczność zapłaty odsetek karnych plus właśnie monity.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie dogadywanie się z firmą tak, żeby sprawa nie trafiła do sądu wtedy koszty będą jeszcze wyższe. Niespłacanie na czas to kłopoty dla firmy Filarum, bo musi uruchomić dział windykacji i tym samym klient nigdy nie otrzyma już możliwości zaciągnięcia kolejnej pożyczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here