Kiedy Filarum wysyła upomnienie?

0
214
Kiedy Filarum wysyła upomnienie?
Ocena

W przypadku, kiedy klient nie spłaci swojej pożyczki w terminie, Filarum zaczyna wysyłać do niego upomnienia w formie smsów w pierwszym, siódmym, czternastym i dwudziestym ósmym dniu po upływie tego terminu. Każde upomnienie kosztuje klienta 5 zł, a maksymalnie wszystkie smsy mogą kosztować go 20 zł.

Upomnienia z Filarum

Ponadto, wysyłane są również wiadomości e-mail z upomnieniem, jednak one nie generują dla klienta żadnych kosztów. Poza tymi dwiema formami, klienci otrzymują również monity listowne. Takie upomnienia, wysyłane są w trzydziestym i sześćdziesiątym dniu, po upływie terminu spłaty i kosztują 10 zł. Wysyłane są listem poleconym.

Firma wykonuje również regularnie telefony, wzywając do spłaty nierzetelnych klientów, jednakże nie nalicza żadnych kosztów za takie rozmowy telefoniczne. Jeżeli klient pomimo upomnień nie zdecyduje się na zwrot środków, wówczas najczęściej jego pożyczka przekazywana jest do firmy windykacyjnej lub prawniczej, która kieruje sprawę na drogę sądową. Istnieje również możliwość polubownej ugody, polegającej na rozłożeniu należności na raty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here