Kiedy przyjdzie komornik z Incredit?

Data dodania: 3 października, 2017 r. / Ostatnia aktualizacja: 3 października, 2017 r.
Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Firmy pożyczkowe mają wiele metod odzyskiwania należności od nierzetelnych klientów. Gdy wszelkie formy windykacji polubownej nie przyniosą skutków, do akcji może wkroczyć nawet komornik.

InCredit, a egzekucja komornicza

W przypadku braku spłaty oraz kontaktu, firma InCredit może przekazać sprawę do zewnętrznej firmy windykacyjnej stosującej własne metody ściągania należności z klientów (oczywiście mowa tu o metodach zgodnych z prawem). Możliwa jest też sprzedaż długu lub wejście na drogę postępowania sądowego.

Niezależnie od tego czy dług pozostanie własnością InCredit czy zostanie sprzedany innej firmie, unikanie kontaktu i brak spłaty prędzej czy później doprowadzi do zakończenia sprawy w sądzie. Wierzyciel po uzyskaniu nakazu zapłaty i tytułu wykonawczego może skierować sprawę do komornika sądowego, który będzie ściągał należność z majątku dłużnika.

Wizyta komornika nie nastąpi jednak prędko, ponieważ zwykle procedury takie trwają wiele miesięcy. Warto skontaktować się z wierzycielem, porozmawiać i ustalić dogodne warunki spłaty, aby uniknąć nieprzyjemności.