Kredyty Na Oświadczenie o Zarobkach

Data dodania: 26 września 2017 r. / Aktualizacja: 26 września 2017 r.

Kredyt na oświadczenie – procedury, formalności, wymogi.

W praktycznie każdej instytucji finansowej, od której chcemy pożyczyć pieniądze, musimy przedstawić dokumenty poświadczające naszą zdolność kredytową. Popularnym rozwiązaniem pomagającym zminimalizować formalności jest kredyt na oświadczenie o dochodach.

Szyba pożyczka z minimalnymi formalnościami

Popularność kredyt na oświadczenie zyskał dlatego, że można go zaciągnąć mając przy sobie tylko dowód osobisty. W związku z tym, tak naprawdę trzeba być jedynie osobą pełnoletnią, aby móc o takie pieniądze się ubiegać.

Klient zobowiązany jest przy tym złożyć pisemne oświadczenie o wysokości swoich dochodów. Tylko na tej podstawie kredyty na oświadczenie są przyznawane. Wystarczy jednorazowy kontakt z instytucją finansową, aby pozyskać to, czego potrzebujemy.

Nie musimy pozyskiwać zaświadczenia z miejsca pracy, aby nasza wiarygodność była wyższa. To właśnie skraca formalności, jakie mamy do załatwienia. Tylko dowód osobisty, wypełniony wniosek oraz podpisanie oświadczenia wystarczą, aby otrzymać kredyt nawet do 20 tysięcy złotych.

Gdzie szukać kredytów na oświadczenie?

Nie każdy bank ma obecnie w swojej ofercie kredyt na oświadczenie bez BIK. Wynika to z zaostrzonych przepisów wprowadzonych przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF). Jednak nadal są instytucje, u których taki produkt finansowy możemy uzyskać. Oświadczenie jest obecnie bardziej popularne nie przy kredytach, a przy braniu rzeczy na raty. Wtedy banki są bardziej skłonne do polegania na takim zapewnieniu klienta o jego dochodach.

Ile możemy pożyczyć w ramach kredytu na oświadczenie?

Banki proponują od kilkuset do nawet 20 tysięcy złotych kredytu na oświadczenie. Oczywiście to, ile będziemy mogli realnie otrzymać, w dużej mierze zależy od naszej sytuacji finansowej i zdolności kredytowej.

Jest to jednak bardzo atrakcyjny produkt finansowy, który w momencie uzyskania, może podreperować w znaczący sposób domowy budżet. Z powodu braku dużej ilości formalności, można uzyskać go bardzo szybko. Trzeba również pamiętać, że przy pożyczce na oświadczenie bank ponosi większe ryzyko, dlatego zazwyczaj takie kredyty mają wyższe oprocentowanie. W ten sposób instytucje zabezpieczają się przed nierzetelnymi spłatami.

Procedura ubiegania się o kredyt na oświadczenie online

Aby móc uzyskać kredyt online na oświadczenie trzeba oczywiście spełnić określone warunki stawiane przez banki. Zazwyczaj są to następujące wymogi:
trzeba posiadać minimum przez rok konto w banku, w którym chcemy zaciągnąć kredyt na oświadczenie. Musi być to konto osobiste, na które regularnie wpływają środki z tytułu wynagrodzenia za wykonywaną pracę,
stabilne dochody – lepiej, gdy zarabiamy tyle samo w każdym miesiącu, a nie na przykład w jednym miesiącu 1500 zł, a w innym 4000 zł. Bank w tej sytuacji może poprosić klienta o dostarczenie zaświadczenia o dochodach, ponieważ sytuacja klienta nie będzie dla niego zbyt stabilna,
praca w określonej grupie zawodowej – bardzo często banki zastrzegają, że udzielają pożyczek na oświadczenie jedynie na przykład osobom zatrudnionym w sektorze publicznym, nauczycielom oraz lekarzom. W tej sytuacji, inne grupy zawodowe nie mają szans na uzyskanie takiego wsparcia finansowego.

Należy przy tym podkreślić, że każda osoba, która wnioskuje o przyznanie kredytu na oświadczenie, jest przez bank bardzo dokładnie sprawdzana. Weryfikowane są dane osobowe oraz wiele innych czynników, jak na przykład historia w BIK. Oczywiście zdarzają się instytucje finansowe, które z tego typu zabiegów rezygnują. Ale należą one do rzadkości.

Kredyt na oświadczenie nie dla każdego

Po wprowadzeniu przez KNF nowych przepisów, banki dość rygorystycznie podchodzą do udzielania kredytów na oświadczenie. Zazwyczaj te produkty finansowe skierowane są jedynie do określonych grup zawodowych lub do stałych klientów banku, którzy mają tam konto bankowe lub korzystają z jego innych usług. Klient jest wtedy bardziej wiarygodny dla banku. Instytucja finansowa jest w stanie mu zaufać, w zakresie podpisywanego oświadczenia o zarobkach.

Najczęściej pożyczki na oświadczenie udzielane są grupom zawodowym ze stabilną sytuacją zawodową i relatywnie wysokimi zarobkami. Do takiej grupy należą lekarze, nauczyciele czy urzędnicy. Szansę na otrzymanie pożyczki na oświadczenie mają także prawnicy.

Prywatne pożyczki na oświadczenie

Prywatni pożyczkodawcy bardzo rozwinęli ofertę kredytów gotówkowych na oświadczenie. Możemy obecnie skorzystać z różnego rodzaju chwilówek bez świadczeń, a także pożyczek na raty.

Firmy pozabankowe wyspecjalizowały się w świadczeniu usług szybkich i bezproblemowych dla klienta. Ograniczenie formalności do minimum sprawia, że każdy może otrzymać pieniądze szybko i bez większych problemów.

Korzystając z usług instytucji pozabankowych, nie możemy jednak liczyć na tak wysokie kwoty, jak w banku. Kredyt na oświadczenie przez Internet wyniosą w tym przypadku maksymalnie do 4 tysięcy złotych. Przy szybkich pożyczkach pozabankowych to standard, że nie możemy otrzymać zbyt wysokich kwot. Takie pożyczki obwarowane są dużym ryzykiem dla pożyczkodawców, ponieważ nie weryfikują oni swoich klientów tak dokładnie, jak banki.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Komentarze

WongaChwilówka nr 1 w rankingu