Kredyty Online – Porównanie Kredytów Online

0
37
Kredyty Online – Porównanie Kredytów Online
Ocena

Kredyt gotówkowy online w banku oraz w instytucji pozabankowej. Czym się różni?

Nie wiesz czym jest kredyt gotówkowy? Co zrobić, aby go uzyskać? W tym artykule postaramy się rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości.

Kredyt gotówkowy inaczej nazywany jest pożyczką lub kredytem konsumpcyjnym. Są dwa kredyty gotówkowe online, a mianowicie:
pożyczka gotówkowa w banku,
• pożyczka gotówkowa w firmie pożyczkowej.

Te dwa produkty finansowe różnią się przede wszystkim działalnością instytucji, które je udzielają. Każdy bank podlega ustawie o kredycie konsumpcyjnym. Firmy pożyczkowe mogą pożyczać pieniądze w oparciu o prawo kodeksu cywilnego. Jak widać są to więc dwa oddzielne dokumenty, a tym samym warunki udzielana kredytów również muszą być różne.

Gdzie warto wziąć kredyt gotówkowy: w banku czy w instytucji pozabankowej?
Jest to podstawowa kwestia, którą należy ustalić. Ułatwieniem współcześnie jest to, że wszystkie instytucje finansowe muszą przestrzegać ustawy o kredycie konsumenckim, która ukróciła zapędy niektórych firm pozabankowych do naciągania klientów.

Ustawa antylichwiarska określa, że dodatkowe koszty udzielanej pożyczki nie mogą być wyższe niż 25% całego zaciąganego zobowiązania. W związku z tym, klientowi nie są naliczane kosmiczne kwoty, które nakazywałyby spłatę zobowiązania dwa razy wyższego niż zaciągnięte.

Wprowadzona ustawa o kredytach konsumenckich zakazuje ponadto ukrywania kosztów kredytu. Firmy pożyczkowe oraz banki muszą w umowach dokładnie określić, jakie koszty klient ponosi w ramach zaciąganego zobowiązania. Dzięki temu każdy może świadomie przyjąć dane zobowiązanie.

Niestety, ale instytucje finansowe często konstruują umowy w taki sposób, że 90% osób nie jest w stanie ich do końca zrozumieć. Mamy jednak na to pewien sprawdzony sposób – zachęcamy, aby czytać bardzo dokładnie całą umowę, ale zwracać uwagę przede wszystkim na pojawiające się tam liczby.

Będą one określały wysokość prowizji, oprocentowania, a także wszelkie inne dodatkowe koszty, jakie będą wliczane w kredyt online. Jeżeli jakaś liczba wyda Wam się podejrzana, zapytajcie o ten zapis konsultanta. Dzięki temu unikniecie niemiłej niespodzianki przy spłacaniu kredytu gotówkowego online.

O czym musisz pamiętać decydując się na kredyt?

Musisz mieć świadomość, że instytucje finansowe chcą jak najwięcej zarobić na swoich klientach. Jest to naturalne zjawisko. Choć proponują Ci bardzo korzystne warunki, zawsze mają w tym interes. Mając tego świadomość, nie dasz naciągnąć się na kredyt online na dowód, który będzie Cię zbyt dużo kosztował.

Pamiętaj również, że korzystając z usług firm pożyczkowych musisz szczególnie zwracać uwagę na zapisy znajdujące się w umowie. W związku z tym, że instytucje pozabankowe podlegają przepisom kodeksu cywilnego, mogą mieć dużo luźniejsze podejście do pewnych prawnych aspektów.

Dużo trudniej będzie później udowodnić, że o czymś nie wiedzieliśmy lub że dany zapis został przez nas źle zinterpretowany. Mając się na baczności w tym zakresie, kredyt online bez BIK nie będzie pod żadnym względem kłopotliwy, a z jego spłatą nie będzie problemów.

Co wpływa na Twoją zdolność kredytową?

Zarówno firmy pożyczkowe, jak i banki udzielając kredyty online sprawdzają Twoją zdolność kredytową. W przypadku banków odbywa się to w bardzo skrupulatny sposób. Firmy pozabankowe podchodzą do tej kwestii dość swobodnie. Jednak warto poznać elementy, które są brane pod uwagę podczas wyliczania zdolności kredytowej. Są to:
historia kredytowa, czyli informacje na nasz temat zamieszczane w BIK i innych tego typu spisach,
wysokość dochodów,
źródła uzyskiwania dochodów,
wiek i stan cywilny,
cel pożyczki.

Banki nie udzielają kredytów osobom, które mają podejrzaną historię kredytową, czyli na przykład miały problem z wcześniejszą spłatą zobowiązania. Najchętniej udzielają pożyczek osobom zatrudnionym na umowę o pracę, ponieważ uznają to za stabilne źródło dochodu.

Pożyczki udzielane są osobom pełnoletnim. Największe szanse na otrzymanie kredytu mają osoby zamężne, ponieważ mogą połączyć dochody z małżonkiem. Dzięki temu ich zdolność kredytowa wzrasta. W większości przypadków konieczne jest także podanie celu, na jaki chcemy przeznaczyć pożyczone pieniądze.

W przypadku firm pożyczkowych, kredyty online zostaną udzielone nawet osobom, które mają wątpliwą historię kredytową. Głównie dlatego, że instytucje pozabankowe rzadko sprawdzają swoich klientów w BIK i innych tego typu instytucjach.

W związku z tym, nawet osoby z problemami mają szansę na uzyskanie takiego wsparcia finansowego. Jeżeli chodzi o dochody, to firmy pożyczkowe akceptują umowy o dzieło oraz zlecenie. Nie tylko osoby mające umowę o pracę mogą więc o taki kredyt online bez BIK się ubiegać.

Dla firmy pożyczkowej liczy się faktyczny dochód, a nie forma zatrudnienia. Jeżeli chodzi o wiek kredytobiorcy, to zwyczajowo jest tutaj konieczność ukończenia 18 roku życia. Jednak firmy pożyczkowe ustalają wyższy wiek. Jest to zazwyczaj 25 rok życia. Takie osoby są dużo bardziej wiarygodne dla instytucji finansowej, ponieważ mogą już mieć określone źródło dochodu. Stan cywilny nie ma tutaj natomiast znaczenia, tak samo jak cel pożyczki. O te aspekty firmy pożyczkowe nie pytają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here