Moneyman 30 dni po terminie – konsekwencje?

0
25
Moneyman 30 dni po terminie – konsekwencje?
Ocena

Wiele osób sięgając po pożyczkę, nie zastanawia się, co będzie, jeśli nagle nie będzie można spłacić jej w terminie. Każdy decydując się na pożyczkę zakłada, że ją spłaci nas czas. Życie płata jednak figle i nagle może się okazać, że nie ma pieniędzy na ratę pożyczki.

Co grozi za zwłokę 30 dni?

To bardzo duża różnica w terminie spłaty, dlatego o tej porze mogą być albo dobre wieści albo bardzo złe. Wszystko zależy od tego, co zdecyduje klient, wiedząc, że nie zdąży w terminie spłacić. W tym momencie wszystko zależy od samego klienta, a przynajmniej większość.

Dlaczego?

Jeśli klient wie, że nie spłaci w terminie pożyczki a zwykle kilka dni wcześniej wie, iż nie da rady, powinien skontaktować się z Moneyman. Firma rozumie, że są sytuacje wyjątkowe, w których zdarzenie losowe powoduje, że naprawdę brakuje pieniędzy. Choroba, wypadek czy jakiś inny dramat. W takiej sytuacji najprościej jest napisać do Moneyman e-maila lub zadzwonić i wyjaśnić sytuację. Zwykle firma idzie klientowi na rękę i pomaga tak poukładać raty, żeby był w stanie je spłacić.

Jeśli natomiast klient po prostu przestanie płacić, zacznie się procedura upominawcza. E-maile z powiadomieniem, telefony od pracowników Moneyman, ponieważ firma powinna wiedzieć, z jakiego powodu spłata ustała. Jeśli klient nadal unika kontaktu z firmą, wówczas wchodzi dział windykacji. Zanim minie 30 dni, to osoba, która unika kontaktów z Moneyman ma spore kłopoty. Klient, który zadzwonił kilka dni przed terminem spłaty z problemem w tym czasie może już mieć dostosowane do swoich możliwości indywidualne raty.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here