Moneyman a historia kredytowa

0
31
Moneyman a historia kredytowa
Ocena

Wiele osób starając się o pożyczkę, wybiera firmy, które nie sprawdzają BIK, ponieważ ich historia kredytowa nie wygląda dobrze. Warto jednak pamiętać, że jeśli firma nie sprawdza klienta nigdzie, nawet w BIK, to raczej nie podchodzi poważnie do bezpieczeństwa swojego oraz klientów. Jak bowiem można pożyczyć pieniądze komuś, o kim się nie wie, czy dana osoba rzeczywiście coś zapłaci. Dlatego sprawdzenie historii kredytowej jest tak ważne przed udzieleniem pożyczki.

A jak podchodzi do tego Moneyman?

Firma Moneyman bardzo poważnie traktuje wszystkich klientów. Dlatego podczas analizy wniosku o pożyczkę, przede wszystkim sprawdzana jest historia kredytowa. Jest to podstawa, by się zorientować, w jaki sposób klient spłaca zobowiązania. W najgorszej sytuacji są osoby, które nigdy nie miały kredytu, ponieważ dla banków oraz firm kredytowych jest to całkowity brak informacji o danej osobie.

W lepszej sytuacji są osoby, które mają dużo kredytów i spłacają je w terminie, niż ktoś, kto w ogóle nigdy niczego nie pożyczył. Historia kredytowa to w istocie informacja dla firmy pożyczkowej czy banku, czy konkretna osoba spłata swoje zobowiązania w terminie. Dlatego tak ważne jest, by ją sprawdzić przed uzyskaniem pożyczki.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here