Najkorzystniejsza pożyczka na 1000zł

Data dodania: 30 stycznia 2016 r. / Aktualizacja: 8 września 2017 r.
Najkorzystniejsza pożyczka na 1000złNajkorzystniejsza pożyczka na 1000zł

Firm udzielających szybkich pożyczek, tzw. chwilówek, jest coraz więcej. Ze względu na rosnącą w tej branży konkurencję, instytucje te starają się w każdy możliwy sposób przyciągnąć nowych klientów. Często wprowadzają nowe promocje, głównie dla klientów, którzy jeszcze nie korzystali z ich usług.

Czy można pożyczyć 1000 zł za darmo?

Jedną z najczęściej pojawiających się ostatnio promocji jest promocja pierwszej pożyczki za darmo. W większości firm kwota pożyczki, którą nowy klient może pożyczyć za 0zł wynosi nawet 1000 zł lub więcej. Jednak należy podkreślić, że taka promocja możliwa jest tylko w przypadku pierwszej pożyczki klienta w danej firmie.

Firmy udzielające pierwszej pożyczki w kwocie 1000 zł za darmo to między innymi: NetCredit, Tani Kredyt, Filarum, ExtraPortfel, Alfa Kredyt, Łatwy Kredyt, ViaSMS itp.

A co jeśli już korzystałem z usług danej firmy?

Jeśli klient już korzystał z usług danej firmy pożyczkowej (czyli nie jest nowym klientem), do kwoty pożyczki są naliczane standardowe opłaty za udzielenie pożyczki. Opłaty te są na chwilę obecną najniższe w firmach: Vivus (280 zł prowizji), ExtraPortfel (400 zł prowizji), Alfa Kredyt (także 400 zł prowizji za udzielenie) oraz ViaSMS (412 zł prowizji). Pozostałe firmy pobierają prowizję w wysokości 500 zł i więcej. Przy porównywaniu kosztów bierzemy pod uwagę okres spłaty 30 dni. W przypadku innych okresów koszty mogą być inne.

Konsekwencje nieterminowej spłaty

Pożyczyć za darmo można, ale należy pamiętać o konieczności terminowej spłaty zadłużenia. Jeśli bowiem o tym zapomnimy, to firma pożyczkowa naliczy olbrzymie opłaty za monity (nawet do 100 zl za jeden monit), proces windykacyjny lub też za przedłużenie terminu spłaty pożyczki. Przy zaciągnięciu kwoty 1000 zł oplata za przedłużenie terminu spłaty wynosi często od 98 do 190 zł (w zależności od tego, czy przedłużamy pożyczkę na 7, 14, czy 30 dni). Właśnie na takim przedłużeniu firmy pożyczkowe zarabiają najwięcej.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Komentarze

WongaChwilówka nr 1 w rankingu