Nie mogę dostać kredytu. Co zrobić?

0
791
Nie mogę dostać kredytu. Co zrobić?
Ocena

Procedura udzielenia kredytu w tradycyjnym banku jest regulowana licznymi przepisami i wymogami prawa bankowego. To sprawia, że w wielu przypadkach wnioskowanie o pożyczkę jest procesem długotrwałym, skomplikowanym i pełnym różnych formalności.

Wiąże się również z koniecznością poświęcenia mnóstwa czasu na dostarczenie licznych dokumentów i zaświadczeń oraz stresem, czy wniosek kredytowy zostanie rozstrzygnięty pozytywnie. Wymagania banków względem pożyczkobiorców są dość wysokie, więc w wielu przypadkach osoby starające się o kredyt otrzymują odpowiedź odmowną.

Parabank zamiast banku

W większości przypadków za chęcią zaciągnięcia kredytu stoi pilna potrzeba, więc osoba, która spotka się z negatywną decyzją banku znajduje się w trudnej sytuacji. Warto jednak pamiętać, że poza bankiem są jeszcze inne alternatywy otrzymania pożyczki. Świadczeniem usług związanych z pożyczaniem gotówki zajmują się również parabanki i firmy pożyczkowe.

Ich działalność nie jest tak restrykcyjnie regulowana, jak ma to miejsce w przypadku klasycznego banku, w związku z czym mogą dostosować się do potrzeb swoich klientów. Klientami tego typu instytucji najczęściej stają się osoby, które nie mogą liczyć na kredyt w banku. Wiąże się to z wieloma czynnikami: brakiem zatrudnienia lub stałej umowy o pracę, niską zdolnością kredytową, zapisem w BIK, KRD czy ERIF lub postępowaniem komorniczym.

Szczegółowe informacje dotyczące warunków otrzymania pożyczki parabanki zawierają w regulaminach firmy oraz wyszczególniają w swojej ofercie. Kierują się one różnymi wytycznymi i proponują różne formy usług pożyczkowych, jednak wszystkie firmy pożyczkowe (Provident, Vivus, Wonga i inne) posiadają wspólny mianownik: bardzo łatwo otrzymać w nich pożyczkę, ale wiąże się to z wysokimi kosztami.

Przede wszystkim przeanalizować

W wypadku, gdy bank odmówi udzielenia kredytu, można skorzystać z usług firmy pożyczkowej, jednak dokładnie przeanalizować oferty poszczególnych instytucji i wybrać propozycję najbardziej korzystną, a przede wszystkim bezpieczną. Najlepszą alternatywą okażą się firmy sprawdzone i cieszące się zaufaniem klientów, co można sprawdzić przy pomocy rankingu firm pożyczkowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here