Nie spłaciłem pożyczki w Filarum – co dalej?

0
29
Nie spłaciłem pożyczki w Filarum – co dalej?
Ocena

Niespłacenie należności na czas wiąże się ze sporymi problemami. W pierwszej kolejności za każdy dzień będą naliczane odsetki karne. Są to wysokie odsetki, które bardzo szybko powiększają dług klienta. Jeśli po tygodniu spłata nadal nie będzie na koncie firmy Filarum, do klienta przysłany zostanie sms. To wezwanie do uregulowania całej kwoty bądź do kontaktu z pracownikami. Bardzo dobrze byłoby się skontaktować z nimi i powiedzieć, jakie kroki należy dalej podjąć – wtedy mogą coś doradzić i podjąć właściwe kroki.

Konsekwencje braku kontaktu z Filarum

W takiej sytuacji wysłany zostanie monit za pośrednictwem poczty. Klient musi za niego zapłacić dziesięć złotych. Gdyby nie odpowiadał nadal na wezwania, to nie pozostaje firmie nic innego jak sprawę zgłosić do sądu. Sąd bardzo szybko orzeknie, że wina jest po stronie niespłacającego rat klienta i będzie można przystąpić do egzekucji długu.

Skończy się to komornikiem i zablokowaniem jakiejkolwiek możliwość ubiegania się w przyszłości nawet o kilkusetzłotową pożyczkę. Osoby, które na czas nie spłacają płacą później za to latami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here