Nie spłaciłem pożyczki w Incredit – co dalej?

Data dodania: 6 października, 2017 r. / Ostatnia aktualizacja: 6 października, 2017 r.
Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Bardzo ważnym etapem realizacji umowy pożyczkowej jest oczywiście spłata pożyczki przez klienta. W InCredit pożyczkobiorca może rozbić spłatę na dogodne, ustalone przez siebie raty miesięczne, które należy oddawać w ustalonym terminie. Czasami jednak sytuacja wygląda tak, że klient może spóźnić się ze spłatą lub mieć inne problemy uniemożliwiające uregulowanie zaległości.

Brak spłaty pożyczki w InCredit – konsekwencje

Konsekwencje braku spłaty pożyczki w firmie InCredit są różne w zależności od stopnia zaawansowania sprawy. Jeśli opóźnienie jest krótkie, to wystarczy dokonać wpłaty raty razem z ewentualnymi odsetkami, które nie powinny być wysokie.

W przypadku kilkutygodniowych zaległości do odsetek karnych doliczone zostaną koszty monitów wysyłanych listownie na adres korespondencyjny pożyczkobiorcy. Dalsze uchylanie się od spłaty będzie wiązało się z prowadzeniem sprawy przez zewnętrzną firmę windykacyjną. Ostatecznością jest postępowanie sądowe oraz egzekucja komornicza.

Osoby mające problemy ze spłatą powinny skontaktować się z firmą InCredit pod numerem telefonu 22 101 04 00 lub adresem e-mail: płatności@incredit.pl. Dzięki temu można ustalić warunki spłaty i uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji.