Zaimo Opinie

Data dodania: 6 lipca 2014 r. / Aktualizacja: 12 stycznia 2023 r.

Zaimo to parabank, który reklamuje się przede wszystkim jako „rekordowo szybki” oraz jako weryfikujący klientów w dyskretny i innowacyjny sposób. Firma ta, należąca do grupy Kredito24, opinie ma raczej pozytywne, regularnie zyskuje także na popularności.

Dane firmy

Nazwa firmy: Zaimo.pl należy do Kredito24 Polska Sp. z o.o
Adres: ul. Chmielna 19 00-021 Warszawa
Telefon: 022 3074627
E-mail: info@zaimo.pl
Strona www: www.zaimo.pl
Godziny pracy firmy: pon-pt w godz. 10-18
NIP: 5252534005
REGON: 146209184
KRS: 0000429058

Czy Zaimo sprawdza BIK?

Na forach internetowych odnaleźć można sprzeczne informacje co do kwestii, czy Zaimo sprawdza BIK. Składając wniosek o pożyczkę w tej właśnie instytucji, na pewno trzeba wyrazić zgodę na sprawdzenie swojej osoby w bazie dłużników – stąd przekonanie, że bazy BIK są przed udzieleniem pożyczki przeszukiwane. Z kolei inne głosy przypominają, że Zaimo, jako firma należąca do Kredito24, nie dokonuje raczej tej formy weryfikacji. Za argument podaje się to, że skoro rezygnuje się z niej w właśnie w przypadku Kredito24, nienaturalne byłoby, gdyby BIK wchodził w grę w przypadku pożyczki w „młodszym”, ale związanym ze swoim „centrum”, parabankiem Zaimo.

Jak otrzymać?

Sprawa wygląda następująco: w związku z reklamowaną na stronie „dyskrecją”, w Zaimo przyznawalność kredytu działa na zasadach nieco nietypowych. Uzyskanie pożyczki nie jest w każdym razie uzależnione od naszego figurowania w BIK, choć – z drugiej strony – nikt nie obiecuje, że baz nie będzie sprawdzał. Podobnie rzecz ma się z KRD.
Sposób rozpatrywania wniosków kredytowych odróżnia więc Zaimo od Kredito24. Można go w skrócie podsumować następująco:

 • krok 1 – złożenie wniosku kredytowego
 • krok 2 – przelew weryfikacyjny (inaczej opłata rejestracyjna w wysokości od 0,01 zł do 0,50 zł, w zależności od używanej do przelewu platformy)
 • krok 3 – obliczenie zdolności kredytowej klienta według indywidualnego algorytmu Zaimo (czas: około 10 minut)
 • kontakt konsultanta z klientem, przedstawienie propozycji
 • oczekiwanie na przelew

Jaki procent?

Jeśli chodzi o wysokość pożyczki, jaką za pomocą Zaimo można uzyskać, jest to kwota oscylująca między 500 a 6000 zł. Przy czym, jak w wielu instytucjach, każda pozytywna spłata pożyczki oznacza większe możliwości przy kolejnej próbie jej uzyskania. Rekordowy, jak na parabanki, jest natomiast czas spłacenia kredytu: Zaimo daje możliwość spłacenia należności aż do 12 miesięcy, podczas gdy w większości firm tego typu zakłada się, że czas na spłatę wynosi miesiąc.

Ciężko powiedzieć natomiast jakie oprocentowanie „ciąży” ostatecznie na pożyczce. Według wzoru umowy dostępnego na stronie, „Każda Pożyczka udzielana przez Pożyczkodawcę jest oprocentowana według stopy zmiennej w wysokości czterokrotności stopy kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego (odsetki maksymalne)”.

W rzeczywistości jednak koszt pożyczki ustalany jest indywidualnie i przedstawiony klientowi wraz z wynikiem jego wniosku o przyznanie kredytu. Odsetki i koszt kredytu uzależniony jest od oszacowanej przez system zdolności klienta do spłacenia pożyczki – przy czym oczywiście na warunki można się nie zgodzić, bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów związanych z próbą nawiązania współpracy.

Tym zresztą, na co zwracają uwagę korzystający z usług parabanków użytkownicy forów internetowych oraz niektóre portale (np. centrumpozyczek24.pl) jest to, że w Zaimo opłaty dodatkowe nie są ukryte, ani też „zapisane drobnym druczkiem”. Pod tym względem algorytm przynosi więc pozytywne owoce.

Spłata pożyczki

Na wniosek pożyczkodawcy, na warunkach ustalonych indywidualnie można kwotę odpowiednio rozłożyć. Możliwości jest zasadniczo 4:

 • spłata przed terminem
 • spłata w terminie
 • rozłożenie na raty
 • przedłużenie terminu spłaty

Opinie o pożyczce

Jeśli chodzi o opinie na temat Zaimo to, jak zostało wspomniane, są one na ogół dobre. Wyróżnić można dwa najczęściej powtarzające się głosy, negatywne i pozytywne, dotyczące firmy:

 • negatywne – dotyczą zasad przyznawania pożyczki
 • pozytywne: przejrzyste zasady spłaty i brak ukrytych kosztów.
Ocena firmy
4.2/5 (głosów: 17)

Komentarze