Parabanki które udzielają chwilówek tego samego dnia

Data dodania: 29 lipca, 2014 r. / Ostatnia aktualizacja: 8 września, 2017 r.
Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Mimo że coraz więcej banków oferuje szybkie kredyty – takich które wnioski są rozpatrywane jeszcze tego samego dnia – to wcale nie zmienia faktu, że klientom i tak jest trudno o pozyskanie w nich kredytu.

Muszą posiadać konto w danym banku oraz spełnić szereg formalności takich jak zaświadczenia o zatrudnieniu, o dochodach, BIK, KRD i wiele innych, bo – jak to się często zdarza – usłyszeć, że, niestety, pożyczka jest niemożliwa do wykonania. Jeśli faktycznie jesteśmy w takiej sytuacji, że pieniądze są nam bezwzględnie potrzebne jeszcze tego samego dnia, lepiej nawet nie myślmy o problematycznych bankach i – bez konieczności wychodzenia z domu – skierujmy się do parabanków.

Jak działają parabanki?

Parabanki, czyli pozabankowe instytucje finansowe, zajmują się przede wszystkim udzielanie pożyczek – błyskawicznych i krótkoterminowych (choć zdarzają się także takie udzielane nawet na 12 lub 24 miesięcy, np. Provident, Zaimo). Parabanki reklamują się, że procedura przyznawania pożyczek zajmuje u nich średnio 15 minut – i faktycznie, tak to działa. Po prostu:

  • wchodzimy na stronę internetową parabanku,
  • wypełniamy wniosek rejestracyjny, który jednocześnie jest wnioskiem o przyznanie pożyczki,
  • czekamy na decyzję (kilka minut),
  • czekamy na pieniądze (kilka minut).

To właśnie dzięki temu parabanki są w stanie zaoferować klientom realizację pożyczki jeszcze tego samego dnia, co złożenie wniosku. I takimi możliwościami można cieszyć się w chyba każdym dostępnym na polskim rynku parabanku, mając jednak na uwadze pewne wyjątki. Żaden parabank nie udzieli pożyczki w środku nocy. Obecnie parabankiem, który pracuje najdłużej, bo do 23:00 godziny, jest Vivus, który dodatkowo nowym klientom oferuje pierwszą pożyczkę do 1400 zł za darmo. Nie wiele gorzej sytuacja wygląda w NetCredit, Wonga, VIASMS czy InCredit, gdzie konsultanci pilnie pracują do godziny 22:00.

Wnioski przez całą dobę

Oczywiście, wnioski o przyznanie pożyczki on-line klienci mogą wypełniać przez całą dobę. Muszą jednak liczyć się z tym, że zostaną one rozpatrzone dopiero w godzinach pracy danego parabanku. Ponadto, w niektórych przypadkach czas dokonania przelewu (a więc kwestia tego, czy pieniądze przyjdą tego samego czy następnego dnia) zależy także od innych czynników, jak np. godziny urzędowania BIK. Informuje o tym między innymi Wonga: „Czas oczekiwania na wypłatę pożyczki z wonga.com uzależniony jest od dostępności bazy Biura Informacji Kredytowej S.A., a jej otrzymanie od szybkości realizacji przelewów w Twoim banku” – nie każdy bank posiada w swojej ofercie opcję przelewów natychmiastowych obsługiwanych przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Jeśli więc faktycznie zależy nam na jak najszybszych pieniądzach, sprawdźmy:

  • w jakich godzinach dany parabank obsługuje interesantów,
  • czy pobiera on dane z BIK, jeśli tak – w jakich godzinach w danym dniu BIK pracuje,
  • czy i na jakich warunkach nasz bank oferuje przelewy natychmiastowe.

Dopiero gdy każda z tych kwestii wykaże, że możemy liczyć na natychmiastowe pieniądze, możemy jak najszybciej zabrać się za tę kilkuminutową procedurę zdobywania potrzebnej pożyczki gotówkowej.