Parabanki które udzielają chwilówek tego samego dnia

0
1210
Parabanki które udzielają chwilówek tego samego dnia
Ocena

Mimo że coraz więcej banków oferuje szybkie kredyty – takich które wnioski są rozpatrywane jeszcze tego samego dnia – to wcale nie zmienia faktu, że klientom i tak jest trudno o pozyskanie w nich kredytu.

Muszą posiadać konto w danym banku oraz spełnić szereg formalności takich jak zaświadczenia o zatrudnieniu, o dochodach, BIK, KRD i wiele innych, bo – jak to się często zdarza – usłyszeć, że, niestety, pożyczka jest niemożliwa do wykonania. Jeśli faktycznie jesteśmy w takiej sytuacji, że pieniądze są nam bezwzględnie potrzebne jeszcze tego samego dnia, lepiej nawet nie myślmy o problematycznych bankach i – bez konieczności wychodzenia z domu – skierujmy się do parabanków.

Jak działają parabanki?

Parabanki, czyli pozabankowe instytucje finansowe, zajmują się przede wszystkim udzielanie pożyczek – błyskawicznych i krótkoterminowych (choć zdarzają się także takie udzielane nawet na 12 lub 24 miesięcy, np. Provident, Zaimo). Parabanki reklamują się, że procedura przyznawania pożyczek zajmuje u nich średnio 15 minut – i faktycznie, tak to działa. Po prostu:

  • wchodzimy na stronę internetową parabanku,
  • wypełniamy wniosek rejestracyjny, który jednocześnie jest wnioskiem o przyznanie pożyczki,
  • czekamy na decyzję (kilka minut),
  • czekamy na pieniądze (kilka minut).

To właśnie dzięki temu parabanki są w stanie zaoferować klientom realizację pożyczki jeszcze tego samego dnia, co złożenie wniosku. I takimi możliwościami można cieszyć się w chyba każdym dostępnym na polskim rynku parabanku, mając jednak na uwadze pewne wyjątki. Żaden parabank nie udzieli pożyczki w środku nocy. Obecnie parabankiem, który pracuje najdłużej, bo do 23:00 godziny, jest Vivus, który dodatkowo nowym klientom oferuje pierwszą pożyczkę do 1400 zł za darmo. Nie wiele gorzej sytuacja wygląda w NetCredit, Wonga, VIASMS czy InCredit, gdzie konsultanci pilnie pracują do godziny 22:00.

Wnioski przez całą dobę

Oczywiście, wnioski o przyznanie pożyczki on-line klienci mogą wypełniać przez całą dobę. Muszą jednak liczyć się z tym, że zostaną one rozpatrzone dopiero w godzinach pracy danego parabanku. Ponadto, w niektórych przypadkach czas dokonania przelewu (a więc kwestia tego, czy pieniądze przyjdą tego samego czy następnego dnia) zależy także od innych czynników, jak np. godziny urzędowania BIK. Informuje o tym między innymi Wonga: „Czas oczekiwania na wypłatę pożyczki z wonga.com uzależniony jest od dostępności bazy Biura Informacji Kredytowej S.A., a jej otrzymanie od szybkości realizacji przelewów w Twoim banku” – nie każdy bank posiada w swojej ofercie opcję przelewów natychmiastowych obsługiwanych przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Jeśli więc faktycznie zależy nam na jak najszybszych pieniądzach, sprawdźmy:

  • w jakich godzinach dany parabank obsługuje interesantów,
  • czy pobiera on dane z BIK, jeśli tak – w jakich godzinach w danym dniu BIK pracuje,
  • czy i na jakich warunkach nasz bank oferuje przelewy natychmiastowe.

Dopiero gdy każda z tych kwestii wykaże, że możemy liczyć na natychmiastowe pieniądze, możemy jak najszybciej zabrać się za tę kilkuminutową procedurę zdobywania potrzebnej pożyczki gotówkowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here