Poręczenie lub zastaw przy pożyczkach online?

0
732
Poręczenie lub zastaw przy pożyczkach online?
Ocena

Jeśli znajdujemy atrakcyjną ofertę dotyczącą wsparcia finansowego, wartują dokładnie przeanalizować. Dlaczego? Ponieważ każda promocja posiada swój haczyk, a znalezienie go w odpowiednim momencie uchroni nas przed problemami i oszczędzi nasz czas.

Niejednokrotnie zdarza się, że widzimy korzystną propozycje wsparcia finansowego biznesu lub kredytu bankowego. Po zagłębieniu się w regulaminie okazuje się, że potrzebujemy poręczycieli lub oczekuje się od nas zastawienia np. nieruchomości. Nie zawsze mamy możliwość spełnienia tych warunków, więc musimy zrezygnować z pożyczki czy dofinansowania.

Warto pamiętać, że banki i SKOK-i korzystają z danych pochodzących z Biura Informacji Kredytowej i umieszczają je tam. Jeśli jesteśmy poręczycielem i ktoś zaniedbuje spłatę zobowiązania, negatywne wpisy w BIK mogą wpłynąć na naszą zdolność kredytową. W takiej sytuacji żałujemy, że poręczyliśmy kredyt.

Czy zawsze wymagane jest poręczenie lub zastaw?

Nie zawsze. W instytucjach pozabankowych nie musimy spełniać tego warunku. Na rynku działa mnóstwo firm pozabankowych, które są w stanie udzielić nam pożyczki bez poręczycieli czy zastawu. Jedną z takich marek jest Wonga, która na swojej stronie internetowej informuje, iż pożyczka nie jest udzielana pod zastaw lub dzięki poręczeniu.

Nie jest to praktyka, jaką stosują parabanki. Aby uzyskać pożądaną kwotę, musimy jedynie posiadać dowód osobisty oraz konto bankowe. Ponadto parabanki nie wymagają od nas wizyt w swoich oddziałach, więc przygotowywanie dokumentów związanych z poręczeniem czy zastawem nie byłoby tutaj możliwe.

Jak działa parabank?

Przede wszystkim pożyczkę możemy wziąć bez wychodzenia z domu, czyli online. Nie musimy też szukać poręczycieli i zmuszać ich, aby odwiedzili z nami oddział firmy. Jest to znakomite rozwiązanie dla osób, które pracują w godzinach otwarcia instytucji finansowej i musiałyby wziąć wolny dzień, aby móc zjawić się tam w celu wypełnienia wszelkich dokumentów. Jak zatem zaciągnąć pożyczkę?

Wystarczy wypełnić wniosek elektroniczny dostępny na stronie firmy pożyczkowej. Zajmuje to zaledwie kilka minut, a już kwadrans po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku możemy mieć pieniądze na swoim koncie. Jedyną procedurą, jakiej pilnuje tutaj firma, jest weryfikacja tożsamości wnioskodawcy. W tym celu przelewamy na wskazane konto kilka groszy, aby pracownik mógł sprawdzić, czy rzeczywiście jesteśmy właścicielami konta wskazanego we wniosku.

Cała kwota wraca na nasze konto. Przelewamy niewielkie sumy, więc nie jest to próba wyłudzenia. W przypadku Wonga będzie to 10 groszy, zaś w Soho Credit opłata weryfikacyjna wynosi złotówkę. Są też firmy, które oczekują wpłaty wysokości jednego grosza. Należy do nich Via SMS.

Na co uważać?

Jeśli przeglądamy oferty firm pożyczkowych, nie trafimy na konieczność posiadania poręczenia lub zastawu. Nie warto też rozważać oferty firm, które wymagają jakiejkolwiek przedpłaty w wysokości przekraczającej opłatę weryfikacyjną. Najprawdopodobniej jest to po prostu próba wyłudzenia. Uczciwe pożyczki online nie są związane z takimi wymogami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here