Pożyczka na należności w ZUS. Którą firmę wybrać?

Data dodania: 9 kwietnia 2015 r. / Aktualizacja: 8 września 2017 r.
pożyczki dla młodych osób pożyczki dla młodych osób

Zakład Ubezpieczeń Społecznych pobiera opłaty od osób posiadających własne firmy w przypadku posiadania pracowników, jak również w kwestii ubezpieczenia samego właściciela. Zaniechania związane z zaległościami płatności do ZUS wynikają najczęściej z zaniedbania obowiązków pracodawcy wobec pracownika. Jak do tego dochodzi?

Do zadłużenia pracodawcy dochodzi najczęściej w wyniku świadomego zaniedbania. Pracodawca, pragnący zmniejszyć koszty swojej firmy celowo nie płaci składek ZUS dla swoich pracowników. Tym samym pozbawia ich ubezpieczenia zdrowotnego. Sytuacja ta, ciągnięta przez wiele miesięcy sprawia, iż ZUS może w końcu upomnieć się o należności. W takiej sytuacji pracodawca często może nie mieć odpowiednich zasobów finansowych na uregulowanie dużych zaległości. Co może zrobić w tej sytuacji?

Szybka pożyczka na uregulowanie należności

Rozwiązaniem jest zaciągnięcie szybkiej pożyczki w instytucji pozabankowej. W sytuacji dużego długu wobec ZUS wiele klasycznych może odmówić udzielenia kredytu. W takiej sytuacji skorzystanie z pomocy firm kredytowych wydaje się najrozsądniejszą opcją. Zanim jednak wybierzemy konkretną firmę warto porównać nie tylko oprocentowanie, ale i zasady przyznawania kredytu. Na co zwracać uwagę?

  1. Sposób pozyskania pożyczki – w tym wypadku istotne jest, czy pożyczka wymaga okazania konkretnej dokumentacji czy też może zostać udzielona na dowód i bez poręczycieli. Wielokrotnie zdarza się, iż pracodawca szybko pragnie uregulować konkretne zadłużenie, dlatego skorzystanie z firmy pozabankowej jest dobrym rozwiązaniem.
  2. Pożyczka przez internet – to stosunkowo nowy rodzaj pożyczki, która umożliwia zdobycie konkretnych środków w bardzo szybkim czasie. Wadą tego rodzaju pożyczkowania jest niestety niewielka, maksymalna kwota dostępna w jednorazowej pożyczce. Dochodzi ona zazwyczaj do 3 tysięcy złotych. Wśród firm wartych polecenia wymienić warto viasms.pl, netcredit.pl oraz vivus.pl.
  3. Oprocentowanie – w przypadku dużych zadłużeń warto pamiętać o sprawdzeniu oprocentowania konkretnej pożyczki. W przypadku dużych kwot i opóźnień ze spłaceniem rat może się okazać, iż to, co miało być dla nas ratunkiem, jest jeszcze jednym problemem!
Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Komentarze

WongaChwilówka nr 1 w rankingu