Kredyt na spłatę długów i zadłużeń

0
1985
Kredyt na spłatę długów i zadłużeń
Ocena

Długi to coś, czego staramy się wystrzegać. Wiele osób ma kredyt w banku lub pożyczkę w parabanku, dlatego dodatkowe zadłużenie może wpłynąć niekorzystnie na stan domowego budżetu. Jeśli jesteśmy w stanie spłacać posiadane zobowiązania, nie myślimy o komplikacjach.

Nagła awaria urządzenia domowego, samochodu czy konieczność wykupienia drogich leków może sprawić, że nasza stabilność finansowa zacznie się nieco chwiać. W takich sytuacjach robimy często rzeczy, których dokładnie nie przemyśleliśmy.

Spóźnione raty kredytu staramy się pokryć świeżo zaciągniętymi pożyczkami, a termin spłaty chwilówki mija bez naszej reakcji. Przede wszystkim nie warto lekceważyć upomnień ze strony banku czy parabanku, bo każde z nich oznacza dodatkową kwotę doliczaną do naszego długu. Nie zapominajmy też o dodatkowych odsetkach. Jak wyjść z sytuacji, aby nie wpaść w kłopoty finansowe?

Pożyczki dla zadłużonych

W ofercie wielu instytucji finansowych (Wonga, NetCredit) znajdują się pożyczki dla zadłużonych. Jest to gotówka, która pozwala pokryć posiadane zadłużenia i skonsolidować wszystkie kredyty w jeden. Ten ostatni spłacamy na korzystniejszych warunkach, ponieważ uzyskujemy niższą ratę oraz dłuższy okres spłaty. Jedną z firm, jakie oferują taki rodzaj pożyczki, jest Provident. Jest to oferta dla osób, które są w stanie spłacić pożyczkę konsolidacyjną w ciągu 60 tygodni. Jeśli jednak odmówiono nam pożyczki konsolidacyjnej lub proponowana kwota nie jest w stanie pokryć naszego obecnego zadłużenia, musimy szukać innego rozwiązania. Tutaj jedynym wyjściem wydaje się być pożyczka bez BIK.

Negatywna historia kredytowa: co dalej?

Pożyczki bez BIK to opcja dla tych, którzy mają negatywną historię kredytową. Wszelkie opóźnienia w spłacie kredytów bankowych lub zaniechanie ich spłacania zostają odnotowane w Biurze Informacji Kredytowej. Negatywne wpisy widnieją w BIK do momentu, aż pokryjemy zobowiązanie, a także przez pięć lat od jego spłaty, jeśli opóźnienie w uiszczeniu raty wyniosło ponad 60 dni. Ponieważ historii w BIK nie można wyczyścić, bank może odmówić nam kredytu, który chcemy przeznaczyć na spłatę obecnych długów. W takiej sytuacji kierujemy się do parabanku, który nie sprawdza naszej historii kredytowej.

Bez zbędnych formalności

Pożyczka bez BIK to idealne rozwiązanie dla osób z zadłużeniem. Firma pożyczkowa nie wymaga od nas żadnych skomplikowanych formalności, a pożyczkę możemy wziąć nawet za pośrednictwem Internetu. Wystarczy wypełnić elektroniczny wniosek, a już po kilkunastu minutach pieniądze mogą trafić na nasze konto. Wybieramy kwotę i czas jej spłaty, a następnie czekamy na przelew. Brak kolejek w oddziale oraz dostarczania licznych dokumentów sprawia, że pożyczki bez BIK to łatwy i szybki sposób na uzyskanie gotówki potrzebnej do spłacenia zobowiązań.

Nigdy pochopnie

Zanim zdecydujemy się na pożyczkę bez BIK, rozważmy, czy będziemy w stanie ją spłacać. Zlikwidujemy wprawdzie poprzednie długi, ale nadal pozostanie nam do spłacenia pożyczona kwota. Jeśli nie przemyślimy tej decyzji, możemy wpaść w spiralę zadłużenia, z której trudno będzie nam wyjść. Być może lepiej skorzystać z pomocy rodziny, niż brać kolejne pożyczki.

Tagi: pożyczki na spłatę długów, pożyczka na spłatę długów, pożyczka na spłatę długu, pożyczka na spłatę długu komornika debetu, pożyczka online na spłatę długów, kredyt na spłatę długów komorniczych, pożyczka na spłatę zadłużenia komorniczego, kredyt na spłatę zadłużenia w urzędzie skarbowym, pożyczka na spłatę zadłużenia w zus, kredyt na spłatę zadłużenia w zus

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here