Pożyczka w Moneyman a wpis w BIG?

0
30
Pożyczka w Moneyman a wpis w BIG?
Ocena

Każda firma, która zajmuje się pożyczeniem pieniędzy, wie doskonale, że musi się zabezpieczyć przed nieuczciwymi klientami, którzy bez wątpienia się zdarzają. Dlatego sprawdzenie historii kredytowej jest bardzo istotne. Do sprawdzania wiarygodności klienta zwykle służą instytucje, zawierające wszystkie informacje, niezwykle istotne dla spraw finansowych.

To znaczy co?

Przede wszystkim sprawdzany jest BIG czyli Biuro Informacji Gospodarczej. To instytucja, do której zgłasza się wszystkich dłużników, którzy zalegają z jakimikolwiek niezapłaconymi podatkami. Do BIG nie trafia się z automatu, tylko dłużnik zgłaszany jest przez wierzyciela, ponieważ od dłuższego czasu nie płaci należności.

Zwykle w takim przypadku zanim trafi się do BIG, firmy podejmują rozmowy i próby rozwiązania problemu, żeby doszło do spłaty zadłużenia i żeby nie trzeba było danej osoby zgłaszać do BIG. Niestety kiedy już się trafi, zaczynają się problemy. Nie można wziąć kredytu, pożyczki, czegoś kupić na raty itd.

A czy Moneyman sprawdza BIG?

To jedno z miejsc, do których Moneyman rzeczywiście sięga. Tylko w taki sposób można się dowiedzieć czegokolwiek o człowieku, który chce być klientem firmy. Dla własnego i klientów bezpieczeństwa, taka informacja jest bardzo ważna.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here