Pożyczka w Moneyman na 5000zł czy warto?

0
31
Pożyczka w Moneyman na 5000zł czy warto?
Ocena

Każda pożyczka czy kredyt rządzi się swoimi prawami. Jednak jedna zasada obowiązuje przy każdej kwocie, czy to 100 zł czy 5000 zł. Każda kwota musi być spłacona  w odpowiednim terminie. Zwykle firmy pożyczkowe o tym wiedzą i duże kwoty rozbijają na raty. Wychodzą z założenia, że jeśli ktoś pożycza pieniądze, to nie będzie miał wolnych 5000 by je jednorazowo spłacić. Dlatego większe kwoty zwykle brane są na raty, w miarę dostosowane do potrzeb.

Czyli nie warto brać kwoty 5000 zł?

Każda pożyczka obarczona jest dodatkowymi kosztami. Zatem bez względu na to, czy będzie to jednorazowa spłata czy na raty, do oddania jest większa kwota niż pożyczona. Takie są zasady pożyczania pieniędzy. Dlatego jeśli ktoś ma dość liche dochody i naprawdę pilnie potrzebuje kwoty 5000 zł, wówczas oczywiście warto wziąć pożyczkę, jednak zdecydowanie lepiej jest ją rozbić na raty. Warto zaplanować swoje finanse tak, by koszt raty zmieścił się w budżecie i żeby nie brać kolejnej pożyczki jednocześnie, dlatego że zabrakło na życie.

Dobre wyliczenie pieniędzy i solidna analiza swojej sytuacji finansowej jest bez wątpienia najważniejszym elementem brania pożyczki, ponieważ to w budżecie muszą się znaleźć dodatkowe pieniądze na ratę pożyczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here