Zaciągnięcie pożyczki, a inne zobowiązania

0
699
Zaciągnięcie pożyczki, a inne zobowiązania
Ocena

Gdyby tak dało się zaplanować wszystkie wydatki? Niestety, jest to niemożliwe – nigdy nie wiadomo kiedy mogą się pojawić niespodziewana sytuacja wymagająca dodatkowego nakładu pieniężnego. I to wcale nie takiego małego – nie zawsze posiadamy odpowiedniej ilości oszczędności.
W takich sytuacjach musimy znaleźć miejsce, które udostępni nam odpowiedniej wysokości pożyczkę. Gorzej, jeśli posiadamy już jakieś zobowiązania finansowe – zaciągnięte kredyty, alimenty itp. Czy w takiej sytuacji mamy jakąkolwiek szansę na to, by zaciągnąć potrzebną pożyczkę?

Pożyczka w banku, a inne zobowiązania finansowe

Aby otrzymać pożyczkę w banku, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Po pierwsze, czas oczekiwania na decyzję w sprawie przyznania pożyczki, po drugie trzeba przejść przez szereg formalności, podczas których między innymi bank zweryfikuje zdolność kredytową danego klienta, sprawdzając go w takich bazach danych jak KRD czy BIK. I tu pojawia się problem.

Jeśli mamy już jakieś inne zobowiązania finansowe – a szczególnie, jeśli mamy jakiekolwiek opóźnienia z ich regulacją – wówczas nie będziemy dla banku wiarygodnym pożyczkobiorcą. Nieco łatwiej mają osoby o wysokich dochodach i stosunkowo niewielkich zobowiązaniach, ale reprezentanci tej grupy społecznej rzadko potrzebują kolejnych pożyczek. Mówiąc krótko, mając już zobowiązania finansowe, zaciągnięcie następnej pożyczki jest niemal niemożliwe.

Pożyczka w parabanku, a inne zobowiązania finansowe

Skoro bank nie jest w stanie nam pomóc, zwróćmy się do innego miejsca po pożyczkę. Na przykład do wybranego parabanku, czyli pozabankowej instytucji finansowej oferującej chwilówki. Są to – jak nazwa sugeruje – błyskawiczne pożyczki gotówkowe. I to naprawdę błyskawiczne – wypełnienie wniosku, jego złożenie, oczekiwanie na decyzję oraz otrzymanie pieniędzy na wskazane konto bankowe potrafią zająć jedyne 15 minut. A czasem nawet i mniej.

Parabanki w wielu przypadkach nie badają zdolności kredytowej swoich klientów, dzięki czemu inne zobowiązania nie są przeszkodą do otrzymania niezbędnych pieniędzy dodatkowych. Wśród propozycji takich chwilówek wymienić można między innymi:

  • OkMoney.pl – pożyczka kwoty od 200 do 500 zł,
  • Smart Pożyczka – tu można liczyć na kwotę z przedziału od 200-600 zł,
  • SMSkredyt – pożyczka zaciągana za pomocą sms, kwota od 200 do 800 zł
  • Kyzoo – tutaj pożyczkobiorca może otrzymać od 200 do 500 zł.

Takich parabanków jest dużo więcej. Dzięki temu każdy ma szansę na to, by w odpowiednim czasie uzyskać potrzebne wsparcie finansowe – mimo innych zobowiązań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here