Pożyczki Dla Bezrobotnych – Dla Osób Bez Pracy

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Spora część polskiego społeczeństwa udowadnia, że życie z wpływów socjalnych, a także różnych innych dofinansowań może być lepsze, mniej kłopotliwe i męczące.

W Polsce obecnie tylko z wpływów socjalnych utrzymuje się ponad milion osób. Nie jest to więc mała grupa osób. Te osoby mogłyby pracować, ale tego nie robią. Lepiej jest im na bezrobociu niż w pracy za 2 tysiące złotych na rękę. Oczywiście, część z nich na pewno nie może znaleźć pracy ze względu na brak umiejętności i słabe wykształcenie. Nie jest to jednak większość tej grupy.

Jak możemy się domyślać, najwięcej otrzymują osoby będące w konkubinacie i mające na utrzymaniu dzieci. Mogą liczyć na:
• 1200 zł miesięcznie na mieszkanie komunalne,
• 1000 zł becikowego za urodzenie dziecka,
• 700 zł dodatku mieszkaniowego, dla rodziny 2 lub 4-osobowej,
• 550 zł zasiłku dla bezrobotnych,
• 500+ na każde dziecko (nowy program rządowy),
• 500 zł z funduszu alimentacyjnego,
• 500 zł na wymianę sprzętu w mieszkaniu komunalnym lub na odświeżenie wnętrza (remont),
• 300 zł na darmową opiekę medyczną dla jednej osoby,
• 240 zł na darmowe obiady w szkole dla dzieci,
• 120 zł zasiłku celowego – na jedzenie, ubrania, książki dla dzieci,
• 100 zł od towarzystw charytatywnych dla dorosłych osób potrzebujących obiadów,
• 100 zł na kolonie dla dzieci,
• 90 zł zasiłku szkolnego dla dzieci.

Oczywiście, nie wszystkie z wymienionych wyżej kwot dostaje się do ręki. Jednak i tak kwoty te robią duże wrażenie. Pracująca osoba musi sama sobie wszystko zapewnić i zadbać o to, aby dziecku niczego nie brakowało, w domu działały urządzenia, a w lodówce nie paliło się jedynie samo światło.

Osoby nic nie robiące mają więc całkiem dobrze. Wszystkim zajmuje się za nich opieka społeczna oraz państwo. Oczywiście niektórzy mogą się oburzyć, że opieka nad dzieckiem to ciężka praca.

Nie negujemy tego. Chodzi nam głównie o sytuacje, w których przynajmniej jeden z rodziców może iść do pracy, a po prostu tego nie robi. Patrząc na to z tej perspektywy, jest to po prostu bulwersujące, że za nic nie robienie można otrzymać tak dużo.

Program 500+ umacnia bezrobocie

Stworzony przez rząd PIS program 500+ jest niewątpliwym wsparciem dla wielu osób, które przez wiele lat borykały się z trudną sytuacją finansową. Otrzymanie takiego wsparcia jest dla nich zbawienne.

Niestety, ale ma to również negatywne konsekwencje. Tak zwane „patologiczne rodziny”, wykorzystują otrzymywane środki przede wszystkim na alkohol i inne używki. Są na tyle sprytne, że w momencie odwiedzin opieki społecznej, są zawsze trzeźwi, a mieszkanie jest wysprzątane.

Nie ma innego sposobu weryfikacji tego, na co pieniądze faktycznie są przeznaczone. W dodatku, takie rodziny, mające zazwyczaj po 3 lub więcej dzieci, otrzymując miesięcznie co najmniej 1500 zł, nie widzą potrzeby, aby pójść do pracy. Wystarcza im to, co mają. W końcu mogą także korzystać z dodatkowej pomocy socjalnej, o jakiej była mowa w powyższym zestawieniu.

Program 500+ pomógł wielu rodzinom, ale utrudnił również sytuację na rynku pracy. Dziś ze świecą szukać pracowników zgadzających się na wykonywanie prostych prac za niewielkie sumy. Sprzątanie ulic i inne prace porządkowe zazwyczaj były przez te osoby wykonywane chętnie, ponieważ otrzymywali za to dodatkowe pieniądze. Teraz nie opłaca im się tego robić. Bo otrzymują 500+.

Pożyczki dla bezrobotnych

Dodatkowym wsparciem dla osoby niepracującej może być pożyczka dla bezrobotnych. Jest to produkt finansowy oferowany przez firmy pożyczkowe. Są to tak zwane chwilówki bez BIK, w których instytucja finansowa nie sprawdza zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. Nie interesuje jej, czy dana osoba pracuje. Istotne jest w tym przypadku przede wszystkim:
• ukończenie 18 roku życia i posiadanie dowodu tożsamości,
• polskie obywatelstwo,
• stały adres zameldowania.

Nie są to warunki wygórowane, których nie da się spełnić. W związku z tym, pożyczki dla bezrobotnych przez Internet są tak powszechne.

Dlaczego firmy pożyczkowe udzielaj pożyczki online dla bezrobotnych?

Mogłoby się wydawać, że firmy pożyczkowe nie mają żadnego interesu w tym, aby udzielać pożyczki dla bezrobotnych bez BIK. Istnieje w końcu bardzo duże ryzyko, że takie zobowiązanie nie zostanie spłacone.

Nie do końca tak jest. W związku z tym, że osoby bezrobotne pobierają różnego rodzaju dodatki socjalne, tak naprawdę mają dopływ gotówki. Mają tego świadomość instytucje pozabankowe. W związku z tym, nie widzą problemu w tym, aby udzielać szybkie pożyczki dla bezrobotnych.

Zresztą, jeżeli spłata nie będzie dokonana w terminie, wyciągane są konsekwencje polegające na naliczaniu odsetek czy procesie windykacyjnym. Tak czy tak, firma pożyczkowa pieniądze otrzyma, prędzej czy później. Drugi raz po prostu takiemu klientowi pieniędzy nie pożyczy.

Natomiast jeżeli pożyczki przez Internet dla bezrobotnych zostaną spłacone w terminie, klient nie będzie miał żadnych problemów z uzyskaniem potrzebnych pieniędzy. Firma pożyczkowa chętnie będzie świadczyła wobec niego kolejne usługi.